banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Santral 'sera' etkisi yaratacak - Samsun haber

banner1357

Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hasan Çobancı, Çarşamba'da kurulum çalışmaları süren biyokütle enerji santralinin sera etkisi yaratarak, iklimin bozulmasına neden olacağını söyledi

SAMSUN HABER 24.01.2020, 08:56
Santral 'sera' etkisi yaratacak - Samsun haber
banner1353
banner1375

Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hasan Çobancı, Çarşamba'da yapım çalışmaları süren biyokütle enerji santralinin faaliyete geçmesiyle birlikte iklim üzerinde önemli bozulmalar yaratacağını söyledi.

SAMSUN MEDYA'YA ZİYARET 

samsun haber
ZMO Samsun Şube Başkanı Hasan Çobancı ve yeni yönetim kurulu üyeleri Murat Akar, Havva Yurdunuseven Bayzat ve Veli Kebapçı, Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun'u ziyaret etti. Çobancı, Samsun Medya Grubu'nun, dördüncü kuvvet olan basınının Samsun'daki en önemli temsilcisi olduğunu belirtti. 

İKLİMİ DEĞİŞTİRECEK
Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi olarak önümüzdeki süreçte yapacakları çalışmalarla ilgili bilgiler de veren Çobancı, Çarşamba'nın Eğercili Mahallesi'nde kurulmaya çalışılan biyokütle enerji santralinin faaliyete geçmesi halinde sera etkisi yaratacağını ve bunun sonucunda iklim değişikliklerinin meydana geleceği uyarısında bulundu.

SEL VE DOLUYA NEDEN OLUR
Bu iklim değişikliği nedeniyle bölgede sel, dolu gibi felaketlerin yaşanabileceğine işaret eden Çobancı, "Bacasından saldığı zararlı gazlarla çevredeki insanlara ve yetiştirilen ürünlere zarar verecek. Biz ziraat mühendisleri olarak santralin kurulmasına karşıyız" diye konuştu.

SAMSUN TARIMI GERİLEDİ
Samsun'daki tarım faaliyetlerinin gittikçe gerilediğini vurgulayan Çobancı, "Hükümetimiz  uyguladığı tarım politikaları üretimden yana değil, ithalattan yanadır.  Bir an önce ithalata dayılı tarım politikalarından vazgeçilip, üretime dayalı tarım politikasına geçilmelidir" dedi.

Gülsüm ATİK
 

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 17 Şubat 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:20
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:18
Yatsı 19:38