banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

'Sandıktan çıkan herkesi kucaklamalı'

banner1475

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekipleri vatandaşlara, "31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerinde sandıktan ülkemize ve insanlığa dair ne gibi mesajlar çıkmalı" diye sordu

SAMSUN HABER 28.11.2018, 09:25
'Sandıktan çıkan herkesi kucaklamalı'
banner1353
banner1375

Samsun'da sokağın nabzını tutan ve bunları hem yazılı hem de görsel olarak okuyucu ile izleyicilerle buluşturan Samsun Medya Grubu ekipleri, 31Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde vatandaşların görüşlerini almaya devam ediyor. Samsunlulara, "31 Mart'ta sandıklardan ülkemize ve insanlığa dair ne gibi mesajlar çıkmalı" diye sorduk. Samsunlular genel olarak, sandıklardan, herkesi kucaklayan bir siyasetin çıkmasını kazananın da demokrasi olması gerektiğini söyledi

İşte Samsunlulardan aldığımız görüşler şu şekilde: 

AYDINLIK GELECEK 
Mustafa Ersin: Sandıktan insanlığa dair iyi mesajlar çıkmalı. Dostluk, beraberlik, dürüstlük ,kardeşlik aydınlık, gelecek olmalı.  İnsanlar insanlarımız sevilmeli. Birileri bir şeyleri artık görmeli. 

HERKESİ KUCAKLAYAN SİYASET
İsmail ÖKSÜZ: İnsanları bölücülüğe götürmemek şartıyla olumlu düşünüyorum. Sen, ben olmaksızın herkesi kucaklayacak şekilde bir siyaset ve yönetim istiyoruz. Hep bana değil tüm herkese eşit davranacak birini bekliyorum. 

SONUÇ DEMOKRASİ 
Hüseyin YAVER: İlk önce çıkması gereken yereldeki adayların doğru olması lazım. Sandıktan ne çıkarsa çıksın, sonuç belli, Demokrasi. Sandıktan ne çıkarsa razı bu ülke ama her sandıktan çıkar sonuç birliği getirir mi onu tartışmalıyız. Bence her hâlükârda, demokrasiye inanıyorsak çıkan sonuca saygı duymalıyız. 

MİLLETİNİ  SEVMELİ 
Adnan GÜNDÜZ: Sandıktan çıkan sonuç hepimize hayırlı uğurlu olsun.  Önemli olan bu. Şuan ki işaretler belli sonuç vatana ve millete hayırlı olsun. En büyük temennim budur. Başa gelen kişi her şey den önce kendi milletini görsün sevsin yeter. 

EMEKLİ AÇ 
Muzaffer KARADENİZ : Sandıktan güzel mesajlar çıkmalı. Bu ülke ciddi anlamda sıkıntıda, çalışan insanlar sıkıntıda, emeği ile geçinmeye çalışanlar sıkıntıda, ürettiklerinin karşılığı yok. Emekli aç sus sokaklarda. Sandıktan ne çıkar? Bu ülkede demokrasi gezmeye gitti. Her şey olumsuz. 

HERKESİ BİR TUTABİLEN BİR BABA!
İbrahim TABLI: Eşit bölüşüm eşit paylaşım. Kincilikten uzak affedici herkesi bir tutabilen bir baba , bir lider bekleriz ve isteriz. Her şeyi ben bilirim ben yaparım demeden güzel eşit bir lider bekleriz.  Daha önceden yaratılmış iki dünya var bir bu yaşadığımız dünya var birde göremediğimiz yaşayacağımız diğer dünya var. Diğer dünya da rahat etmek için ne demiş, müsrifçilik yapma komşularınla güzel geçin. İnsanlarla güzel geçin. 

BİRLİK VE KARDEŞLİK 
Süleyman İLERİ: Sandıktaki mesajların iyi çıkması için emeklilere bir şeyler vermeleri lazım. Bizim temennimiz birlik ve kardeşlik tabii ki de ama emeklilerimize biraz sahip çıkılsa daha güzel olur diye düşünüyorum.  

EŞİT DAĞILIM 
Yavuz PARLAK: Ekonomini düzelmesini beklerim insanların refahını bulmasını beklerim. Sadece kendim için değil eşit dağılım isterim. Herkes için adalet gelmeli. Sadece ben merkezli çalışmak olmaz herkesi görmek lazım. 

SANDIKTA AK PARTİ 
Hasan BALA: Türkiye için şunu söylüyorum. yine de cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun tek başına her şeyi yapmaya çalışıyor. Şimdi o kadar fakirlik yok. Artık AK Parti sayesinde bu ıssız köylere bile para zenginlik geldi.  Şimdi nerede yaşarsan yaşa bir telefonunla ambulans geliyor. Sandıktan AK Parti'nin çıkmasını istiyorum. 

DÜRÜSTLÜK VE DOĞRULUK 
Bülent GÜNDOĞDU: Tek kelime ile açıklıyorum dürüst ve doğru olmalı. Bu iki kelimeyi kafasına koyduğu zaman gerisi gelir. Her şeyin başı bu kelimelerden türüyor. Bir insan doğru olmazsa onun yaptığı siyasette başkanlıkta yürümez. Bu sonuçla sandıktan doğruluk ve dürüstlük çıkmalı

Haber:Dilber BAHADIR - Uğur ATICI
 

Yorumlar (0)
10°
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:52
İkindi 15:26
Akşam 17:50
Yatsı 19:14