banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1334

banner1337

SAMULAŞ’tan toplu ulaşım eğitimi - Samsun Haber

banner1357

Toplu taşıma araçlarında uyulması gereken kurallar ve davranış şekillerine ilişkin bilinçli nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Genel Müdürlüğü, yürüttüğü proje ile öğrenci eğitimlerine devam ediyor.

SAMSUN HABER 13.11.2019, 15:43
215
SAMULAŞ’tan toplu ulaşım eğitimi - Samsun Haber
banner1353

Toplu ulaşım araçlarında yaşanan davranış sorunlarına çözüm bulmaya çalışan SAMULAŞ Genel Müdürlüğü, geleceğin ebeveynleri olacak çocukları bilinçlendirmek için eğitim seferberliği başlattı. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği ‘Gelecek Nesiller Bilinçleniyor Projesi’ kopsamında SAMULAŞ eğitmenleri, öğrencilerle 4. kez buluştu. 

FAYDALARI ANLATILIYOR
Fahrettin Ulusoy İlkokulu’nda başlatılan projede, her hafta bir ilkokul ziyaret edilerek öğrencilere görsel bilgi veriliyor. Atakent İlkokulu ve Balaç İlkokulu’nun ardından SAMULAŞ eğitmenleri, bu hafta da Atakum Pelitköy Şehit Onbaşı Yücel Ünsal İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Okulun konferans salonunda ilkokul öğrencilerine toplu ulaşım araçlarını tanıtarak, kente, çevreye ve kent ekonomilerine faydalarını anlatan eğitmenler ardından otobüs ve tramvayların güvenli kullanılması, seyahat halinde uymaları gereken kurallar ve nasıl davranacakları konularında bilgi verdi. 

BİLİNÇ AŞILANIYOR
Pelitköy Şehit Onbaşı Yücel Ünsal İlkokulu Müdürü Kadir Hapakaz ise otobüs ve tramvaylarda büyüklere saygının giderek azaldığını belirterek, bu tür sıkıntıların gelecekte yaşanmaması adına projenin büyük önem taşıdığını kaydetti. 
Müdür Hapakaz, "Toplu taşıma araçlarını çok sık kullanan birisiyim. İnsanlarımızdan kaynaklanan çok eksiklikler ve yanlışlıklar görüyorum. Mavi koltuklarda gençler otururken yaşlıların, engellilerin, çocuklu kadınların ve hastalarımızın ayakta seyahat etmeleri beni çok rahatsız ediyor. Demek ki bir yerde hata var. Bu sorunun gelecekte yaşanmaması adına proje çok önemli. Böyle bir projeye ve eğitime hakikaten büyük ihtiyaç olduğunu görüyor ve destekliyorum. Çünkü eğitim, küçük yaşta verilmelidir. SAMULAŞ da zaten ulaşımda güzel çalışmalara imza atıyor. İnşallah çocuklarımız bilinçli yetişecek ve nasıl yolculuk öğrenecek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)