banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun’un kahve markasını ürettiler - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun’un artık kendisine has, orijinal bir kahvesi var. Ondokuzmayıs Üniversitesi’nde okuyan 15 öğrenci 8 farklı karışımdan oluşan yeni bir kahve çeşidi üreterek, 'Amisos' adıyla kahve severlerin beğenisine sundu

SAMSUN HABER 13.09.2019, 10:37
Samsun’un kahve markasını ürettiler - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri yaklaşık iki buçuk yıl önce “Amisos” ismini verdikleri 8 karışımdan oluşan ürettikleri kahveyi, Lovelet Alışveriş Merkezi’nde açtıkları işletme ile taçlandırdı. 

8 FARKLI KARIŞIM

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde öğrenim gören Fatih Avcı, Uğur Ferhat Güneş ve Fatmanur Sarıkaya isimli üç öğrenci menengiç kahvesinin içine şeker yerine keçiboynuzu, çikolata, Türk kahvesi, kakule ve fındık gibi 8 farklı karışım koyarak yeni bir tat oluşturdular. 

amisos kahve

PATENTİNİ DE ALDILAR

Genç girişimciler, yaklaşık iki buçuk yıl önce açtıkları atölyede Tarım ve Orman Bakanlığından üretim izni alarak üretime de başladı. Amisos Kahve ismini verdikleri ürünün kısa sürede patentini de alan öğrenciler, iki buçuk yılın sonunda Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nun da desteğiyle Lovelet AVM’de ‘Amisos Kahve’ isimli işletmelerini açtı. 

amisos kahve

AÇILIŞA YOĞUN İLGİ

Amisos Kahve’nin açılışına Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler ve genç girişimcilerin arkadaşları katıldı. 

Merve İLHAN
amisos kahve

Yorumlar (0)