banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsunlulardan Cumhuriyet Bayramı mesajı: Sonsuza kadar yaşayacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın en güçlü şekilde kutlanması gerektiğini dile getiren Samsunlular, "Sonsuza kadar yaşasın Cumhuriyet" dedi.

Samsun Haber 29.10.2019, 11:29 29.10.2019, 13:48
107

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber Ekibi TV ekibi, vatandaşlara  "Cumhuriyet' denince aklınıza ne geliyor?" sorusunu sordu. 
İşte aldığımız yanıtlar:

CUMHURİYET; ATATÜRK'TÜR
Eray KARAPELIT: Cumhuriyet; Atatürk, zafer ve özgürlüktür. Milli değerlerimize özellikle bu tür günlerde daha sıkı sıkıya bağlanmalıyız. Eski bayramlar daha güzeldi, değerlerimize daha fazla sahip çıkmalıyız. 

ETKİNLİKLER ARTMALI
Recep KÖR: Cumhuriyet; Türkiye'nin kendi kendini yönetmesi, ülkemizin kuruluşudur. Bayramlarımız, eskiden daha görkemli şekilde kutlanıyordu. Hükümetin etkinlik yapması, belediyelerin katkı sağlaması gerekiyor. Unutulmaması için bu tarz şeylerin yapılması gerektiğini düşünüyorum.

ÖNEMİ ARTIRILMALI
Ceren ARSLAN: Cumhuriyet Bayramı denince; çocuk ve Atatürk geliyor aklıma. Bayramımız, hak ettiği gibi, çok daha coşkulu kutlanmalı. Değerlerimize sahip çıkmak için bayramlarımıza daha fazla önem vermeliyiz.

GÖRKEMLİ KUTLANMALI
Merve KOÇAK: Cumhuriyet deyince, özgürlük gelir insanın aklına. Eskiden çok daha güzeldi ve görkemli kutlanırdı bayramlarımız. Şimdi neredeyse, hiçbir şey yapılmıyor. Tarihimizi unutmamalıyız. İnsanlar uyarılmalı, katkı sağlanmalı bu törenlere.

İLGİMİZ ARTMALI
Ömer Faruk TAFLAN: Cumhuriyet Bayramı, eskiden Samsun'un birçok noktasında coşkuyla kutlanırdı. O coşkuyu hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. Bu bayram bizim en kıymetli günlerimizden biri. Bu coşkuya, bu heyecana hep beraber sahip çıkmalıyız. İnsanların biraz daha ilgili olması gerekiyor.

BU ÜLKE HEPİMİZİN
Muhammet KART: Cumhuriyet denince; Türkiye geliyor aklıma. Her tarafa bayraklar asılmalı. Atatürk'ün bize emanet ettiği bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kıymetini  bilmeliyiz. En zor şartlarda kurulan cumhuriyetimize özellikle gençlerin daha fazla sahip çıkması gerekiyor. Bu ülke hepimizin.

BAYRAMLAR, TATİL DEĞİLDİR
Enes KAYA: Eskiden bayramlarda bir yerde toplayıp, hep beraber kutlardık. Cumhuriyetimize sahip çıkmak için bayramlarımızın da kıymetini bilmeliyiz. Bayramları tatil olarak değil, bağımsızlığımızın sembolü olarak algılamalıyız. 

YOLUNDAN VAZGEÇMEYİZ
Muhammet Efe ÇAKIR: Cumhuriyet denince; Atatürk, bağımsızlık geliyor aklıma.. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tamamen Atatürk'e saygı ile kutlanmalı. Bir nevi Atatürk'e adanmalı o gün, halkımız kurucumuzdan uzaklaştı gibi görünse de onun yolundan yürümekten asla vazgeçmeyiz.

YAŞASIN CUMHURİYET
Fatih ALKUŞ: Cumhuriyet demek; özgürlük, bağımsızlık ve halkın kendini kendisini yönetmesidir. Her bayramımızı çocuklarımıza anlatmalıyız. Onlar, bu ülkenin geleceğine sahip çıkacak. Biz de onların emanetine en iyi şekilde sahip çıkmalıyız. Yaşasın Cumhuriyet. 

EN BÜYÜK GÖREVİMİZ
Ahmet KARABIÇAK: Bayramlarımız, önceki yıllarda çok daha coşkuyla kutlanırdı. Bu kutlamaların coşkusunu artırmalıyız ve cumhuriyetimizin değerini öncelikle çocuklarımıza en iyi şekilde anlatmalıyız. Bağımsızlığımıza ve geleceğimize kararlı biçimde sahip çıkmak hepimizin en büyük görevi.

İsmail BALCI: Bayramlar, eskisi kadar coşkuyla kutlanmalı. En zor şartlarda ülkemize sahip çıkan atalarımızın emanetine en güçlü şekilde sahip çıkmalıyız. Ülke olarak, bir araya geldiğimizde ne kadar güçlü olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Bundan sonra da birlğimizi korumaya devam etmeliyiz.

Elif DANIŞMAZ-Cemal KAPTAN

Yorumlar (0)