banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunlular Pegem Akademi’ye güveniyor - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun’da yaşayan vatandaşlar, Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) hazırlanırken en çok fayda sağlayacak kursları tercih ettiklerini dile getirdi. Vatandaşların büyük bölümü tercihini Pegem Akademi’den yana kullandığını ifade etti

SAMSUN HABER 11.09.2019, 16:36
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi vatandaşlara, “KPSS sınavına hazırlanırken tercih ettiğiniz eğitim kurumu hangisi?" diye sordu. 

İşte alınan yanıtlar:

DİĞERLERİNE GÖRE DAHA İYİ
Burak KAPLAN: KPSS sınavına hazırlandım. Tercih ettiğim bir önceki dönem kurs ise Pegem Akademi’ydi. Tekrar hazırlanacak olsam yine Pegem Akademi’ye giderim çünkü oranın öğretmenleri ve kaynakları diğerlerine göre daha iyi.

TERCİH EDECEK OLSAM...
Halil KARAMAN: Ben KPSS’ye hazırlandım hatta atandım da. Çarşamba İlçesi’nde görev yapıyorum. KPSS’ye hazırlanmak sancılı bir süreç. Psikolojik ve mental olarak çok yoruyor insanı. Burada hazırlanmadım ama ismini çoğunlukla duyduğum yerler Pegem Akademi ve Yediiklim Akademi’ydi. Tercih edecek olsam Pegem Akademi’yi tercih ederim.  

AÇI OKULLARI 
Turgut ÖNİŞ: KPSS’ye hiç hazırlanmadım ama hazırlanacağım. Hazırlanırken de iyi bir kurs tercih edeceğim. İsim olarak bildiğim tek bir yer var orası da Açı Okulları. Açık liseyi bitirdikten sonra KPSS'ye hazırlanacağım. 

BANA KAZANDIRDI
Arda SUNAR: Samsun’da KPSS’ye hazırlandım. Hazırlanırken de Yargı Dershanesi’ni  tercih ettim. Araştırdım ve aldığım sonuçlarda Yargı’yı buldum. En iyi bildiğim yer orasıydı. Tavsiyelere uydum, o dönemlerde kendimin de sorduğu yerler vardı. Değerlendirip kıyasladığım zaman Yargı’yı buldum. Ve benim için elverişli oldu ve kazandırdı bana istediğim yeri.

EVDE HAZIRLANIRIM
Fatih KOL: Ben de KPSS’ye Samsun’da hazırlandım. Hazırlanırken hiçbir kursa başvurmadım. Çünkü kursların hiçbirinin eğitim sistemini beğenmiyorum. Tekrar hazırlanacak olsam evde hazırlanırım.

DİĞERLERİ YETERSİZ
Atakan AKAR: KPSS sınavına geçmişte hazırlandım. Samsun’da hazırlanmadım fakat duyduğum Yargı Dershaneleri var ve oralara giderdim ben de.  Daha önce DGS sınavı için gitmiştim. Ama eğitim sistemi konusunda yetersiz buluyorum ve kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Tercih edecek olsam yine Yargı Dershanelerini seçerim.  

PEGEM'İ TERCİH EDERİM
Emrah SEZER: Ben Yargı’ya gittim ama tercih etmem Yargı’yı çünkü kaynaklarını ÖSYM’ye uygun bulmuyorum. Öğretmenlerin de vereceği eğitim bir yere kadar. İnsanın kendi bireysel çalışması asıl önemli olan.  Samsun’da bu anlamda çok iyi bir dershane olduğunu düşünmüyorum. Ama gidecek olsam Pegem’i tercih ederim. 

PEGEM İLE KAZANDIM
Talha İNCE: KPSS sınavına bu yıl hazırlanacağım. Yüksek lisans yaparken Pegem Akademi’ye gittim ben tekrar orayı tercih edeceğim. Orada ALES’e hazırlandım ve kazandım. Bana tekrar kazandıracağını düşünüyorum. 

EĞİTİMİ DAHA KALİTELİ
Mustafa HATİP: Girdim ben KPSS sınavına. Herhangi bir kurs almadan kendim çalıştım. Ama tercih edecek olsam Pegem Akademi’yi seçerim.  Çünkü kaynaklarını inceledim ve beğendim. Kaliteli buluyorum.  Farklı bir yer seçecek olsam kaynakları açısından değil ama hocalarının iyi olduğu söyleniyor.

SİSTEMİ BEĞENDİM
Muhammet YILDIZ: Samsun’da hazırlandım ben sınava. Tercih edeceğin kurs yeri ise yine maddi durumuna bağlı. Ama burada Yargı Dershanesi var orayı biliyorum çünkü oraya da kız kardeşim gitti. Kaynaklarını, öğretmenlerini ve eğitim sistemini beğendi. Etkisini de gördüğünden bahsetti. 

Elif DANIŞMAZ

Yorumlar (0)