banner595

Samsunlular Huzurlu mu ?

Samsun'da 30 Mart 2014 yerel seçimleri sonrası göreve gelen İlkadım, Canik, Atakum ve Tekkeköy ilçe belediye başkanları görevlerini resmen devir aldıktan sonra ilçelerinde görülen hırsızlık, gasp, cinayet, yaralama ve uyuşturucuyla mücadele konusunda ilçelerinde ne gibi çalışmalar yaptı.

Samsunlular Huzurlu mu ?

Samsun'da 30 Mart 2014 yerel seçimleri sonrası göreve gelen İlkadım, Canik, Atakum ve Tekkeköy ilçe belediye başkanları görevlerini resmen devir aldıktan sonra ilçelerinde görülen hırsızlık, gasp, cinayet, yaralama ve uyuşturucuyla mücadele konusunda ilçelerinde ne gibi çalışmalar yaptı.

15 Haziran 2015 Pazartesi 15:28
Samsunlular Huzurlu mu ?
Samsun'da 30 Mart 2014 yerel seçimleri sonrası göreve gelen İlkadım, Canik, Atakum ve Tekkeköy ilçe belediye başkanları görevlerini resmen devir aldıktan sonra ilçelerinde görülen hırsızlık, gasp, cinayet, yaralama ve uyuşturucuyla mücadele konusunda ilçelerinde ne gibi çalışmalar yaptı.

Konu hakkında SAMSUNHABER.TC'ye özel açıklamalarda bulunan İlkadım, Canik, Atakum ve Tekkeköy ilçe belediye başkanları ilçelerinde huzuru sağlamak için Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'yle koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor.

İLKADIM’DAN UYUŞTURUYA BÜYÜK SAVAŞ

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,“İlkadım Belediyesi olarak terkedilmiş, uyuşturucu gibi maddelerin kullananların uğrak mekanı haline gelmiş metruk binaları yerle bir ediyoruz” dedi.

İlçede asayişin sağlanması ve uyuşturucu madde kullanılan metruk evlere yönelik ciddi çalışmalarda bulunduklarını SAMSUNHABER.TC’ye özel olarak anlatan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi olarak hayata geçirdikleri çalışmalar ve projeler ile uyuşturucuya savaş açtıklarını söyledi.“GENÇLERİN YANI SIRA ANNE VE BABALARINIDA BİLGİLENDİRDİK”


Uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili belediye olarak birçok çalışma yaptıklarını ve ses getirecek projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “İlk olarak uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında ilk olarak İlkadım İlçesi genelinde bulunan ve uyuşturucu madde ve alkol gibi maddelerin kullanıldığı mekan haline gelen terkedilmiş metruk binaları yıkmaya başladık. Başlatılan metruk bina yıkımı çalışmalarına ilk teşekkür ve destek mahalle sakinlerinin yanı sıra anne babalardan geldi. Aynı zamanda çocukların ve gençlerin sokaklarda yanlış arkadaşlıklar sonucu uyuşturucu maddelere yönelik alışkanlık kazanmamaları için İlçeye Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’ni inşa edeceğiz. Ayrıca İlkadım Belediyesi tarafından Gazi Sahnesi’nde düzenlenen tiyatrolar ile anne babalara aile içinde ki olumsuzlukların gençleri uyuşturucuya nasıl ittiğini gösteriyor. Bu sayede anne babalar daha çok bilgileniyor ve daha çok bilinçleniyor” dedi.

“BAŞKAN TOK AİLELERİ UYARDI”


 Anne ve babaların muhakkak çocuklarını takip etmesi gerektiğini belirterek eğitim ailede başladığını söyledi. Başkan Erdoğan Tok, “Özellikle anneleri babaları uyarmak istiyorum. Çocuklarınızın nereye gittiğini, nerde oturduğunu, kimlerle arkadaşlık yaptığını lütfen takip edin. Eğitim ailede başlar. Çocuklarımızı genç yaşta kaybetmemek için bu görevi harfiyen yerine getirmemiz şart. İlkadım Belediyesi olarak gençlerimizi topluma kazandırmak, bu tür zehirlerden uzak tutmak için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Gençlerimiz bizler için önemlidir. Çünkü geleceğimizi genç nesillerimize teslim edeceğiz. Nasıl bir gelecek istiyorsak, öyle genç nesil yetiştirmeliyiz. İlkadım Belediyesi olarak, şahsım Erdoğan Tok olarak konusu geçen uyuşturucu maddeleriyle sonuna kadar savaşacağız" diye konuştu.CANİK’TEN ZARARLI ALIŞKANLIKLARI ÖNLEME EYLEM PLANI
 

Canik ilçesinde zararlı maddelerden gençleri uzak tutmak için hazırladıkları ve hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında SAMSUNHABER.TC’ye özel açıklamalarda bulunan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Gençlerimizi uyuşturucu maddeden korumak için bir film ve 'Zararlı Alışkanlıkları Önleme Eylem Planı’ hazırladık” dedi.

 
Canik Belediyesi, gençleri kötü ve zararlı alışkanlıklardan korumak için çok yönlü çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Çocuk ve gençlerin daha iyi eğitim alması için 11 yılda 35 milyon liralık yatırım yapan Canik Belediyesi, kurduğu Sıbyan Okulu ve Aile Okulu ile de milli ve manevi değerleriyle birlikte yetişen bir gençlik hedefliyor. Ayrıca çocuk ve gençler, kurulan kültür ve spor tesislerinin yanında Tiyatro Okulu sayesinde de zararlı alışkanlıklardan uzak duruyor.

‘ZARARLI ALIŞKANLIKLARI ÖNLEME EYLEM PLANI’

Türkiye'nin arkasındaki en büyük gücün gençler olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Biz belediye olarak gençlerimiz için kültür, sanat, eğitim ve spor yatırımları yapıyoruz. Ancak geleceğimiz olan gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan kurtaramazsak ve madde bağımlılığını önlemezsek yapılan bu çalışmaların hiç bir önemi yok. Mesela 'Zararlı alışkanlıkları Önleme Eylem Planı' hazırladık. Uzmanlarımız bu eylem planı kapsamında sivil toplum örgütleriyle, muhtarlarla, anne-babalarla, kurumlarla görüşüyor. Bu çerçevede Eylem Planı Raporu hazırlanacak. Bu çalışmanın yeni neslin inşasında geleceğimiz açısından önemli olduğuna inanıyorum" dedi.

 
‘GENÇLİK PROJESİ ÖDÜL KAZANDIRDI’

Eğitime en çok yatırım yapan belediye olduklarını belirten Başkan Genç, “Daha iyi bir gelecek için eğitimin alt ve üst yapısına çok paralar harcadık, hala harcıyoruz. Çocuklarımızı, hatta ailelerimizi eğitiyoruz. Gençlerimizi sokaklardan, kötü alışkanlıklardan kurtarmak için spor tesisleri yaptık. Ancak ne kadar iyi eğitim sisteminiz, ne kadar iyi eğitim koşullarınız olursa olsun, gençleri kötü alışkanlıklardan koruyamıyorsanız hiçbir anlamı yoktur. Biz, kötü alışkanlıklarla mücadelenin tek boyutlu olmadığını biliyoruz. Yani iş sadece eğitimle bitmiyor. Bağımlılıkla mücadele, güvenlik tedbirlerinin yanında bilinçli, eğitimli, güçlü bir gençlik yetiştirmekten geçer. İşte gençlerimiz için hazırladığımız Hayatın Renkleri Geleceğin Aydınlık Gençleri projemizle Cumhurbaşkanımızdan Başbakanlığı döneminde ödül aldık” diye konuştu.

 
‘SAMSUN’UN ÇOCUKLARI ŞEHİTLERLE BULUŞTU’

Gençlerin ve çocukların bilgili ve donanımlı bir şekilde atalarını da tanıması için Çanakkale’de bulunan Çanakkale Şehitliği’ne gezi düzenlediklerini söyleyen Başkan Genç, “Sadece pozitif bilimlerle en iyi şekilde yetişmiş bir gençlik bilgili, donanımlı olabiliyor ama bunu manevi bir zırhla teçhiz etmediğimizde gençliğin boşluğa düştüğünü, bocaladığını, madde bağımlılığı başta olmak üzere hiç arzu etmediğimiz bir istikamet tutturduğunu görüyoruz. Bizim ideal sahibi, ufuk sahibi, vizyon sahibi, milli ve manevi değerlerine bağlı gençlik hayallerimiz bu tür sıkıntıların panzehridir. İşte anayasamızın amir hükmü de ailenin korunması başlığında da bizlere önemli görevler yüklemektedir. Her yıl gençlerimizi Çanakkale’de şehitlerimizle buluşturuyoruz. Bu yıl Mavi Marmara Gemisi ile 555 insanımızı Çanakkale’ye götürdük. Yine Samsun’un çocukları Milli Mücadele Yolu’nda projemiz kapsamında gençlerimizi kurtuluş mücadelesi şehirlerine gönderiyoruz. Gençlerimiz böylece değerlerine bağlı yetişiyor. Biz, bir elinde bilgisayar, bir elinde kitap olan bir gençlik istiyoruz. Böyle bir gençlik bağımlılık batağına düşmez” şeklinde konuştu.

 
‘UYUŞTURUCU MADDE KULANILMAMASI İÇİN FİLM HAZIRLATIYORUZ’

Samsun'da uyuşturucu maddelerin okullara kadar indiğini söyleyen Başkan Osman Genç, “Maalesef uyuşturucu okullara kadar indi. Çocuklarımız tehdit altında. Günümüzde televizyon, güçlü bir iletişim aracıdır. Artık çocuklarımıza sadece konferans salonlarında, ders kitaplarında uyuşturucunun zararlarını anlatmanın yeterli olmadığını gördük. Bu nedenle Türkiye’de örneği bulunmayan bir film hazırlıyoruz. Gelecek nesillerin çok daha temiz bir gelecek yaşaması için asla taviz vermeyeceğiz. Çünkü bizim için bir canı kurtarmak tüm insanlığı kurtarmak gibidir” ifadelerini kullandı.


BAŞKAN TAŞÇI, “ŞEHRİN HUZURU, HALKIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Atakum Belediye Başkan İshak Taşçı, “Şehrin huzuru demek halkın mutluluğu demek. Bu felsefeyle çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

Atakum ilçesinde asayiş konuları ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında SAMSUNHABER.TC’ye özel açıklamalarda bulunan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun Valiliği, Kaymakamlık ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile beraber koordineli olarak çalışmalarda bulunduklarını söyledi. “SOKAKLAR AYDINLATILDI”
İlçede bulunan sokakların hemen hemen hepsinde elektrik aydınlatmasının yapıldığını söyleyen Başkan İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi olarak ilçemizde asayiş konuları ile ilgili valiliğimiz, kaymakamlığımız ve ilçe emniyet müdürlüğümüzle sürekli görüşüyoruz. Ayrıca belediyemiz zabıta ekipleri de sürekli devriye halindeler. Sokak aydınlanmalarız da önemli aşamalar kaydettik. Hemen hemen aydınlatmadığımız sokak kalmadı. Çünkü aydınlatma olamadığı zaman uygunsuz durumlar meydana gelebiliyordu. Bunları gidermek için çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca gençlerimizin takıldıkları park ve bahçelerimizi de zabıta ekiplerimiz takip ediyor ve uygunsuz bir durumda emniyet müdürlüğümüzle koordineli olarak çalışıyor” dedi.

“HUZUR DEMEK HALKIN MUTLULUĞU DEMEK”
Şehrin huzuru ve halkın mutluluğu için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İnşallah Atakum ilçemizi şehre layık olacak şekilde ve huzur ile anılacak olan bir ilçe olarak inşa etmeye çalışıyoruz. Bu manada yaramazlık yapan gençlerimizi zabıta ekiplerimiz sürekli uyarıyor. Eğitim ve bilinçlendirme konularında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü şehrin huzuru demek halkın mutluluğu demek. Bu felsefeyle yoğun bir şekilde sürdürüyoruz” diye konuştu.

 
“OKULLARDA UYUŞTURUCU ZARARLARI TİYATRO GÖSTERİSİYLE ANLATILDI”
İlçede bulunan ortaokul ve liselerde uyuşturucunun zararları ve uyuşturucuyla mücadele ile ilgili seminerler, toplantılar ve tiyatro gösterileri düzenlediklerini ifade eden Başkan İshak Taşçı, “Okullarda uyuşturucuyla mücadelede yoğun bir şekilde seminerler ve toplantılar düzenledik. Seminerler ve toplantılar sonrasında öğrencilerden çok iyi dönüşler aldık. Neticede klasik seminerlerde gençlerimiz sıkılıyor. Bunun içinde tiyatro gösterisi de düzenleyerek gençlerimizin seminerlerde ve toplantılarda sıkılmamalarını sağladık. Bu şekilde çalışmalarımızı devam ediyoruz” şeklinde konuştu.


BAŞKAN TOGAR, “ASAYİŞ İÇİN TÜM ÇALIŞMALARI YAPTIK”

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma komutanlığı ile asayişin sağlanması için gerekli tüm çalışmalar yapılmıştır” dedi.

Tekkeköy ilçe sınırları içersinde asayiş konularında aldıkları önemler ve çalışmalar hakkında SAMSUNHABER.TC’ye özel açıklamalarda bulunan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede asayiş konularında olumsuzluklar yaşanmaması ile ilgili tüm çalışmaları yaparak önlemler aldığını söyledi. “TAKDİR GÖRDÜK”
İlçede özellikle okul çevrelerinde ve sokaklarda asayiş konusunda meydana gelebilecek herhangi bir olaya karşı önlemlerin alındığını belirten Başkan Hasan Togar, “İlçenin çeşitli bölgelerinde hizmet yapan zabıtalar özellikle okulların önlerinde öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinde öğrencilerin güvenli bir şekilde yoldan karşıya geçmesini sağlıyorlar. Aynı zamanda okul önlerinde uygunsuz gıda satışı yapan seyyar satıcılara mahal verilmiyor. Okul önlerinde uygunsuz şekilde bekleyen gençlere de zabıta ekiplerimiz müdahale ederek asayişi ve güvenliği sağlıyor.  Şikayetlerin değerlendirilmesi ve denetimlerin, asayişin tam manasıyla sağlanabilmesi amacıyla zabıta müdürlüğü kadromuzu güçlendirdik.  Okul çevrelerinde ve Tekkeköy sokaklarında asayişi belli oranda sağlamış olduk. Uygulamamız veliler ve aileler tarafından çok beğenildi ve takdir gördü. İlerleyen günlerde daha birçok yeni çalışmalar ve projeler hayata geçireceğiz” dedi.
“EĞİTİMLER DÜZENLEYEREK KURUMLARLA ORTAK ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜRYORUZ”
İlçede yaşayan gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için eğitim ve seminerler düzenlediklerini söyleyen Başkan Hasan Togar ayrıca gençlerin kullanmaları amacıyla kısa bir süre sonra ilçeye bir gençlik merkezi kazandıracaklarını belirtti. Başkan Hasan Togar, “Tekkeköy Belediyesi olarak çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde hareket ederek gençlerin kötü alışkanlıklara bulaşmaması için çeşitli seminerler ve eğitimler tertip etmektedir. Gençlerin şiddetten uzak tutmak içinde çeşitli programlar ve aktiviteler düzenlemektedir. Özellikle gençlerin boş vakitlerini değerlendirecekleri spor alanları ilçede inşa edilmiştir. Yine bu yıl içinde Tekkeköy’e gençlik merkezi yapılacak. Böylelikle özellikle gençlerin sokaklarda başıboş gezmeleri ve kötü alışkanlıklara yönelmesinin önüne geçilmiş olunacak. İlçemizde asayişin sağlanması için İlçe Emniyet müdürlüğü ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile gerekli çalışmaları planlayarak hayata geçirdik. Özellikle İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma komutanlığı ile asayişin sağlanması için gerekli tüm çalışma yapılmıştır” diye konuştu.

“SAMSUN’DA Kİ 4 BÜYÜK SANAYİYİ KONTROL ALTINA ALDIK”
Samsun’un dört büyük sanayi sitesini de ilçe sınırları içerisinde barındıran Tekkeköy Belediyesi, yaşanılacak olaylara karşıda denetimlerde bulunmak üzere sanayi içerisine zabıta karakolu kurdu. Sanayilerde zabıta ekiplerinin sürekli denetimler yaptığını söyleyen Başkan Hasan Togar, “Organize, İlkadım, 19 Mayıs ve Örnek Sanayi gibi dört büyük sanayiye sahip Tekkeköy Belediyemiz, sanayi sitelerindeki vatandaşların sorunlarına anında mücadele etmek, asayişi sağlamak maksadıyla sanayilerin tam orta noktasına zabıta karakolunu hayata geçirdik. Sanayi sitelerindeki denetimi sağlamak, sanayici, işadamları ve vatandaşların sorunlarına anında müdahale edebilmek, asayişi sağlamak maksadıyla kurulan zabıta karakolunda dört personel haftanın beş günü mesai saatleri içinde hafta sonu ise nöbetçi personeller görev yapıyor. Sanayilerimizin kontrolünü ve denetimini, asayişini sağlamak amacıyla kurduğumuz zabıta noktamıza aynı zamanda şikayeti olan sanayici, işadamı ve vatandaşlarımızın şikayetlerini bildirebilecekler. Sanayilerimiz artık Belediyemizin her yönden denetimi ve kontrolü altına alındı”  şeklinde konuştu.

HABER: Hakan AKGÜN / SAMSUNHABER.TC

Loading...
Son Güncelleme: 15.06.2015 15:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650