banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsunlular dikkat: O yollar trafiğe kapanacak

Samsun'da 19 Mayıs pazar günü yapılacak etkinlikler nedeniyle bazı yollar trafiğe kapanacak. İşte Samsun'da 19 Mayıs günü trafiğe kapalı olan yollar...

Samsun Haber 15.05.2019, 17:12 15.05.2019, 17:26
1080
Samsunlular dikkat: O yollar trafiğe kapanacak

Samsun'da 19 Mayıs 2019 Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımları ile 06:00-24:00 saatleri arasında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. Yılı Kutlama Etkinlikleri doğrultusunda kutlanacak olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda Samsun'da birçok etkinlik ve program düzenlenecek. Bu kapsamında Samsun Emniyet müdürlüğü trafından bazı tedibler alındı.

İşte alınan tedbirler;

19 Mayıs 2019 Pazar günü;

1.      Yapılacak yürüyüş ve etkinliklerle ilgili olarak Fuar Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, 19 Mayıs Bulvarı, Lise Caddesi ve buralara açılan cadde/sokaklar çift yönlü olarak programlar sona erene kadar araç trafiğine kapatılacaktır.

2.      Koşulacak olan "Maraton" nedeniyle 06:00-11:00 saatleri arsında Fuar Caddesi, Adnan Menderes Bulvarı Batı Park Sheraton Otel ile Golf Kulübü Kavşağı arası ve Atatürk Bulvarı Karayolları Kavşağı ile Atakent (TV) Kavşağı arası deniz bandı maraton başlamadan önce ve maraton sona erene kadar araç trafiğine kapatılacaktır.

3.      Saat 09:40'da Cumhuriyet Meydanında yapılacak "Ana Tören Programı" nedeniyle Atatürk Bulvarı Liman Kavşağı ile Belediyeevleri Kavşağı arası saat 07:00 itibariyle kontrollü olarak trafiğe kapatılacak olup, hususi / ticari araçların, minibüs/kamyonetlerin, motosiklet vb. araçların geçişine izin verilemeyecektir.

4.      Doğu Park mevkiinde yapılacak olan Solo Türk ve Türk Yıldızları gösterisini izlemeye gelen vatandaşlarımız araçları yaya yoğunluğunun çok fazla olduğu etkinlik alanına alınmayacak olup araçlar park için eski 19 Mayıs Stadyumu otopark alanını ve Piazza AVM arkası sanayi içerisini kullanacaktır. Araçların Atatürk Bulvarı üzerine ve etkinlik alanına park etmelerine izin verilmeyecek ve saat 13:00 itibari ile Atatürk Bulvarı Belediyeevleri Kavşağı ile Liman Kavşağı arası deniz bandı kontrollü olarak trafiğe kapatılacaktır.

5.      Gün boyunca Atatürk Anıtı ve çevresinde birçok etkinlik ve program düzenleneceğinden 19 Mayıs 2019 Pazar günü tüm gün boyunca Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapatılacaktır.

 Alternatif güzergâh olarak;

1.      Sinop-Atakum istikametinden gelen vatandaşlarımız Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, İlkadım Bulvarı, Barış Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı

2.      Ordu-Tekkeköy istikametinden gelen vatandaşlarımız İlkadım Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Anadolu Bulvarını alternatif güzergâh olarak kullanabileceklerdir.

3.      100. Yıl Bulvarı- Öğretmenler Caddesi- 2.Bulvar Yolunu

4.      Fuar Caddesini kullanan Atakum istikametinden gelen hat minibüsleri Atatürk Bulvarı Liman Kavşağı'ndan girerek 100. Yıl Bulvarını, Tekkeköy istikametinden gelen hat minibüsleri ise İlkadım Bulvarı'ndan Migros Kavşağı, Meskenler Kavşağı güzergâhını takip ederek 100. Yıl Bulvarını kullanacak, Barış Bulvarı'ndan dönüş alacak ve tüm hat minibüsleri güzergâh boyunca kesinlikle park etmeyecekler ve gereksiz yere duraklama yapmayacaklardır.

19 Mayıs 2019 Pazar günü İlimiz merkezi genelinde araç ve yaya trafiğinde yoğunluk yaşanacağı öngörülmekte olup, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için trafik yoğunluğu yaşanacak ve trafiğe kapanacak yolların durumunu dikkate alarak toplu taşıma araçlarını ve tramvayları kullanmalarının faydalı olacağı değerlendirilmektedir.

Yorumlar (0)