banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlu Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu: Gururluyum!

banner1357

Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun'un açılışı için kente gelen Genel Müdür Kaan Terzioğlu, "Bir Samsunlu olarak Samsun’da bulunan bu golf sahasından büyük bir onur duydum" dedi

SAMSUN HABER 31.08.2018, 15:39
Samsunlu Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu: Gururluyum!
banner1353
banner1375

Turkcell Platinum ayrıcalığıyla golf heyecanı Samsun’da yaşanıyor.  Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun, bugün yapılan ilk vuruşla başladı. İş, sanat ve cemiyet dünyasını buluşturan turnuvada, 88 golf sporcusu 6 farklı kategoride şampiyon olmak için yarışıyor.

TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell’in isim sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun Turnuvası’nda ilk vuruş yapıldı. Ulusal ve uluslararası 80 sporcu mücadele edeceği turnuvada Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Golf Federasyonu Başkanı Soner Yetkili, Kemer Golf Kulübü Kaptanı Erdem Kramer ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu gibi isimler de yer aldı. 

TERZİOĞLU: GOLFE YATIRIMA DEVAM
Turnuvada konuşan Turkcell Genel Müdür Kaan Terzioğlu, Samsun’un 18 çukurlu golf sahasının açılışını Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun’la yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Terzioğlu, “Turizmimizin ve turizm gelirlerimizin gelişimi açısında golf turizmini çok önemsiyorum. Türkiye’nin dört bir yanında böyle golf sahalarının olması, ülkemize büyük değer kazandıracak. Turkcell olarak da golf sporunu desteklemeye ve golf turizmine yatırım yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

"Bir Samsunlu olarak Samsun’da bulunan bu golf sahasından büyük bir onur duydum" diyen Terzioğlu, "Eski Büyükşehir Belediye Başkanımız AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’a bu saha için çok teşekkür ederiz. Federasyonumuzun desteğiyle birlikte müthiş bir sahayı Samsun’a kazandırmışlar” diye konuştu. 


ÖNEMLİ KONUKLAR:

Ulusal ve uluslararası 80 sporcunun mücadele edeceği, iki gün sürecek turnuvada Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Golf Federasyonu Başkanı Soner Yetkili, Kemer Golf Kulübü Kaptanı Erdem Kramer ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu gibi isimler de yer aldı. 

AĞAOĞLU'NDAN TURKCELL'E TEŞEKKÜR
Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise Türk sporunun ve sporcusunun her zaman yanında olan ve Türk sporunun en büyük destekçisi Turkcell’e teşekkür edip “Turkcell’i golfun içerisinde görmek bizleri gururlandırıyor. Golf sadece bir spor değil. Aynı zamanda bir turizm kapısı. Geçen sene 130 binin üzerinde golf turisti ülkemize geldi. Ve 160 milyon Euro civarında bir para ülkemize girdi. Bunun gelişebilmesi için sponsor destekleri çok önemli. Bu vesileyle da her zaman yanımızda olan Turkcell’e tekrar teşekkür ediyorum” dedi.


AĞAOĞLU'NDAN TERZİOĞLU'NA TEŞEKKÜR:

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, golfe destek verdiği için Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'na teşekkür etti.

DÜNYA STANDARTLARINDA BİR SAHA
Samsun Atakum Sahili'nin başında, Atakum ilçesinin hemen girişinde yer alan Samsun Golf Sahası, dünya standartlarında özellikler barındırıyor. Samsun Golf Kulübü, Karadeniz’in ilk ve tek golf sahası olmasının yanı sıra, deniz dolgusuyla yapılan dünyadaki ilk saha özelliğini de taşıyor. 650 dönümlük açık alana kurulan sahada 18 çukur bulunuyor. 6.092 metre uzunluğunda, kıyı şeridinde yer alan ‘Links’ tipinde Türkiye’nin ikinci sahası olma özelliği taşıyan Samsun Golf Sahası, aynı zamanda Türkiye'de bir belediye tarafından yapılan halka açık tek golf alanı olma özelliklerini taşıyor. Saha, zorluk derecesinin yüksek olması nedeniyle golfçülerin ilgi odağı oldu. 3.000 metrekarelik kapalı alanı bulunan tesis içerisinde golfçülerin ihtiyaçlarını karşılayan birimler yer alıyor. USGA standartlarına uygun olarak ünlü golf mimarı Kevin Ramsey'in tasarladığı tesis, modern fitness salonunu ve dünya mutfağının bütün lezzetlerinin tadılabileceği restoranını da içinde bulunduruyor.

Haber:Mustafa İNAN - Ali BİROL - Kenan KAYA

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:47
Öğle 12:52
İkindi 15:23
Akşam 17:47
Yatsı 19:10