banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunlu şehit dualarla anıldı - Samsun Haberleri 

banner1357

Samsun'un Alaçam ilçesinde Şehit Jandarma Er Savaş Topal, mezarı başında anıldı. 

SAMSUN HABER 18.09.2019, 12:04
Samsunlu şehit dualarla anıldı - Samsun Haberleri 
banner1353
banner1375

18 Eylül 2012 tarihinde Bingöl- Muş karayolunun 16'ncı kilometresindeki Kardeşler köyü yakınlarında terör örgütü PKK militanlarının izinden dönen silahsız ve sivil askerleri taşıyan konvoydaki otobüslerden birine uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırması sonucu şehit olan Jandarma Er Savaş Topal, Alaçam ilçesine bağlı Yenice Mahallesi'nde mezarı başında dualarla anıldı. Şehit oluşunun 7'nci yılında Yenice Mezarlığı'nda Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından İlçe Müftüsü Mehmet Süsüm tarafından dua yapıldı.

UNUTTURMAMAK EN BÜYÜK GÖREVİMİZ

İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, “Şehidimizin 7. yılda şehadetinde onun aziz ruhunu yad etmek, hatırlamak ve tüm şehitlerimizi hatırlamak, onlara dualarımızı göndermek Allah katında temel borcumuz. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte şehit ailelerimizi yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. İyi günlerinde kötü günlerinde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bu bir marifet değil görevdir. Şehidimizi unutmamak, unutturmamakta en büyük görevimizdir” dedi.

Düzenlenen anma programına İlce Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, Jandarma Komutanı Samet Kuruçelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, şehidin babası Halil Topal, annesi Emine Hatun Topal, Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mumine Ersin, dernek yönetim kurulu üyeleri ve şehidin yakınları katıldı.

Yorumlar (0)