Samsunlu 'Piliç' firmasına SORUŞTURMA!

Rekabet Kurumu, piliç eti üretiminde faaliyet gösteren aralarında Samsun Yemsel Tavukçuluk'un da olduğu 19 şirket ile BESDBD hakkında soruşturma açılmasına karar verdi

Samsunlu 'Piliç' firmasına  SORUŞTURMA!

Rekabet Kurumu, piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 19 teşebbüs ile Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESDBD) hakkında soruşturma açıyor. 

REKABET KURULU KARARA BAĞLADI
Piliç eti üretiminde faaliyet gösteren teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı. 

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak aşağıdaki şirketlere ve derneğe soruşturma açılmasına karar verildi. 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesi, teşebbüsler arasındaki rekabeti sınırlayıcı anlaşmaları ve uyumlu eylemleri yasaklıyor. 

SAMSUN TİCARET BORSASI BAŞKANI
SİNAN ÇAKIR'IN ŞİRKETİ

Soruşturma açılan firmalar arasında Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır'ın sahibi olduğu Yemsel Tavukçuluk Hayvancılık Yem Hammaddeleri San. ve Tic. A.Ş. de yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826