Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsunlu muhtarların Başkan Taşçı sevgisi

Samsun'un Atakum İlçesi Güzelyurt, Çobanözü, Yeşiltepe ve İncesu Mahalle Muhtarları yapılan çalışmaları değerlendirirken Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın mahalle çalışmalarında her zaman yanlarında olduklarını ve her zaman dertlere derman olduğunu ifade etti

Samsunlu muhtarların Başkan Taşçı sevgisi

Samsun'un Atakum İlçesi Güzelyurt Mahallesi Muhtarı Mustafa Yapıcı, İncesu Mahalle Muhtarı Ercan Yıldız,  Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Ali Koç ve Çobanözü Mahalle Muhtarı Şaban Kar, Atakum İlçesi’nde hizmet veren muhtarlar olarak yapılan çalışmaları anlattı. Muhtarlar mahallelerine her zaman hizmet etmekten son derece mutlu olduklarını söylerken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın destekleriyle her şeyin yolunda gittiğini yaptığı çalışmalarla Atakum'un farklı bir görümüne kavuştuğunu söyledi.

ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA YAPIYORUZ
GÜZELYURT MAHALLESİ MUHTARI MUSTAFA YAPICI:  2009 yılında yapılan seçimlerde muhtar oldum. Gece gündüz dur durak bilmeden mahalleye hizmet etmeye çalışıyoruz. Çalışmalara Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi ile birlikte uyum içerisinde destek alarak yürütmeye devam ediyoruz. Eski dönemlerde olduğu gibi yeni dönemde de mahalleme hizmet kazandırma adına bana düşen görevleri her zaman yerine getirmeye çalıştım.  Mahalle olarak bizim en büyük sıkıntımız yoldu. Ve 2017 yılında mahalle yollarımıza sathi kaplama yapıldı. Muhtarlık olarak yardıma muhtaç olan insanlara yardım edip, bayramlar ve Ramazan Ayı'nda çeşitli gıda, giysi ve kömür yardımı yapıyoruz.  Ayrıca Kuran Kursu ve çeşitli konularda da eğilimler veriliyor.

BAŞKANIN SAHADA OLMASI TAKDİRE ŞAYAN
 Atakum İlçesi bakıldığında güvenli bir ilçe olduğunu söyleyen Muhtar Yapıcı, " İlçede herkes belirli kurallar ve uyum içerisinde yaşamaya devam ediyor. Ayrıca Atakumlu kim gelirse gelsin kucak açıp güler yüzle karşılıyor. Bu da ilçede yaşamak için önemli bir neden.  Öyle ki Atakum'da yapılan bir çok plan ve proje oldukça başarılı . Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da bizlere verilen sözleri yerine getirmeye çalışıyor.  Ve sahada olmasını da takdirle karşılıyoruz. Zaten bize makamda değil, sahada başkan lazım. Kendiside hizmet verme adına cadde cadde, sokak sokak geziyor. 

MAHALLEMİZ BAŞKANIN SAYESİNDE ÇİÇEK GİBİ

ÇOBAÖZÜ MAHALLE MUHTARI ŞABAN KAR: “Çobanözü Mahallesi muhtarı olarak ilk dönemim ve görevimi sürdüğüm bu mahalle gayet şirin ve güzel bir yer. Burada olmaktan ve görevlerimi icra etmekten oldukça mutluyum. Mahallemizde yaşam alanları oldukça geniş. Çünkü vatandaşların piknik yapabilecekleri geniş park alanları rahat nefes alabilecekleri park ve bahçeler mevcut. Üstelik mahallemizde trafik sorunu da yok. Mahalle olarak il ve ilçe belediyesinden hizmetlerimizi aldık. Yollarımız gayet güzel. Mahallemiz çiçek gibi. Biz artı Atakum Belediyesi'nden yeterli ve güzel yardımlar alıyoruz. Ben göreve ilk başladığım dönemde belediyeye gittiğim zaman ilk olarak belediye yetkilileri mahallenin sorunlarını bildirmemi istedi. Ve ilk andan itibaren belediye yetkilileri sorunlarımıza çözüm bulunmaya çalışıyor. Açıkça ifade etmek isterim ki 7 gün 24 saat belediyeden hizmet alıyorum. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

ATAKUM HUZUR DOLU
Atakum İlçesi'ni birçok insan tercih ettiğine de değinen Muhtar Kar,  “Çünkü Atakum İlçesi Türkiye'nin göz bebeği haline gelmiş durumda. Baktığınız zaman her yer huzur dolu ilçede ve başkanın da bu huzurun daha da yüksek olması için geldiğini düşünüyorum. Ayrıca vatandaşların daha kolay ve rahat işlem yapabilmeleri ve alışveriş yapabilmeleri için çeşitli kurum ve kuruluşlarda mevcut. İnsanlar resmi dairelerde işlem yapabilmek için ilçe merkezine gitmeden işlemlerini kolaylıklarla yapabiliyorlar.Başkanımız vatandaşların içerisinde. Onları dinliyor, dertlerine çözüm olmaya çalışıyor. Bu bulunmaz bir nimet. Ben inanıyorum ki Atakum daha iyi yerlerde olacak” diye konuştu.

ATAKUM İLÇESİ HER ZAMAN CAZİP 
İNCESU YALI MAHALLE MUHTARI ERCAN YILDIZ: “2004 yılında muhtarlık görevine geldim.  Üç dönemdir bu görevi layığıyla yerine getirmeye çalışıyorum. İncesu mahallemiz 3 bin 500 nüfusa sahip bir mahalle. İnsanların Atakum İlçesi'ni seçmesinin nedeni de bence cazip olması. Bir yandan turist çekerken ilçe bir yandan da sosyal yaşamın daha fazla olmasından dolayı diye düşünüyorum. Atakum İlçesine hizmet her zaman arttı. Birçok proje yapıldı. Özellikle de hamam yapılması ilçeye farklı bir kazanım kattı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan Allah razı olsun ilçemiz için elinden ne geliyorsa yapıyor.  Mahalle olarak alt yapı ile ilgili sıkıntılarımız var sadece bu sorunumuz çözüldükten sonra her şey daha iyi olacak diye düşünüyorum."

BAŞKANIMIZ KÖYÜMÜZÜN DERTLERİNE DERMAN OLUYOR
YEŞİLTEPE MAHALLE MUHTARI ALİ KOÇ:  “Mahallemiz beş sokaktan oluşuyor. Köyümüzün 350 nüfustan oluşuyor. Ama yaz aylarında yoğunluğun artmasıyla beraber nüfusumuz 700 kişiyi buluyor. Atakum Belediye Başkanımız göreve geldiği günden itibaren verdiği sözleri tutmaya çalışıyor.  En son bir köy konağı sözü vardı onu da yerine getiriyor.  İnşallah 2019 yılında Köy Konağı Projesi bitecek. Allah onsan razı olsun.  Okullardan başladı başkan yollara kadar birçok yerde bize yardımcı oldu.  Yani samimiyetle söylüyorum ufak tefek sıkıntılar içerisinde Atakum İlçesi sınırları içerisinde yer alan köylerde büyük sorunlar yok. Atakum baktığınız zaman bütün sokaklar tertemiz, yaşam alanları fazla, sahili güzel, noterden eğitim araştırma hastanesine kadar birçok çalışma yapıldı. Kim olursa olsun Atakum'da yaşamak ister.  Başkanımızın da insanlarla arası çok iyi. Birinin çıkıp ta kavga ettiğini davacı olduğunu duymadım. Öyle ki Çarşamba günleri vatandaşlarla bir araya gelip onların dertlerine derman olmaya çalışıyor. Mahalle muhtarı olarak vatandaşların taleplerini yerine getirmeye çalışıyorum. Mahalle olarak elektrik, su ve yol sorunlarımız çözüme kavuşturulduğunda bizim hiç bir sorunumuz kalmıyor.”

Haber:Dilber BAHADIR 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER