banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsunlu hekimden önemli 'cilt bakım' uyarıları!

banner1357

Cildiye Uzmanı Dr. Serra Hande Öcal, son zamanlarda oldukça popülerleşen 'innofacial cilt bakım' yöntemi hakkında bilgi verdi.

SAMSUN HABER 12.02.2020, 15:20 Pelin Aydın
Samsunlu hekimden önemli 'cilt bakım' uyarıları!
banner1353
banner1375

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Cildiye Uzmanı Dr. Serra Hande Öcal, beslenme alışkanlıkları, makyaj yapmak, alkol ve sigara tüketiminin cilt üzerindeki olumsuz etkilerinden bahserek, emiz, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için 'innofacial cilt bakım' yöntemini önerdi.
 
Dr. Öcal, Parlak ve sağlıklı ciltler ile gelen güzelliğin sırrının doğru bakım yöntemlerinden geçtiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu;

"Cildimiz çevresel koşullardan ötürü çabuk yıpranır, pürüzlenir, lekelenir ve yaşlanır. Sivilcelenme, siyah noktalar, beslenme alışkanlıkları, makyaj yapmak, alkol ve sigara tüketimi de cildin görünümünü etkileyen en önemli faktörlerdir. İşte bu sebeplerden dolayı cildimize ihtiyacı olan temel bakımı vermemiz çok önemlidir. Onu iyileştirmek ve iyi tutmak için gereken yöntemler bu temel rutinin içinde de yer almaktadır. Temiz, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ise doğru şekilde bakım ve yeterli zaman ister. Bu bakımlardan biri de 'innofacial cilt bakım' yöntemidir”
 
TÜM CİLT YENİLEME YÖNTEMLERİNİN BİRLEŞİMİ
Bu yöntemin lazer ışını olmadan cilt yenilemede kullanılan en yeni teknolojilerden biri olduğunun altını çizen Öcal, “İnnofacial, lazer ışını olmadan cilt yenilemede kullanılan en yeni teknolojilerden birisidir. İnnofacial ile hidradermabrazyon yöntemi cilt bakımına yeni bir bakış açısı getirmektedir. İnnofacial neredeyse tüm cilt bakım yöntemlerini tek bir yerde birleştirerek ve iyileşme sürecine gereksinim duymadan derinlemesine bir cilt bakımı sağlamaktadır. Özel solüsyonları ile birleştiğinde; Temizleme, ölü hücrelerden ve yağlı tabakadan peeling ile kurtulma, aynı zamanda da siyah noktalar ve sivilcelerden kurtularak nem ve leke bakımını sağlayan hidrodermabrazyon yöntemidir. Bu gibi işlemler için hastanemizin dermatoloji ve kozmetik polikliniğine başvurabilirsiniz" ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42