Samsunlu Betül'ün gözü Olimpiyatlar'da!

Samsun Haber: Türkiye Muaythai Federasyonu ve EMF-Avrupa Muaythai Federasyonu tarafından organize edilen EMF-Uluslararası Antalya Açık Muaythai Kupası'nda Samsunlu Betül Yılmaz ikinci olarak Samsun'a büyük gurur yaşattı

Samsunlu Betül'ün gözü Olimpiyatlar'da!

Samsun Haber - 29 Kasım - 03 Aralık 2017 tarihinde Antalya'da düzenlenen EMF-Uluslarası Antalya Açık Muaythai Kupası'na 16 ülkeden 500 sporcu katıldı. Samsunlu Betül Yılmaz kupada 45 kilogramda mücadele etti. Yarı final maçında Eda Keskin ile karşılaşan Betül Yılmaz, 3 raunt üzerinden oynanan karşılaşmada bütün rauntları kazanarak finale yükseldi.  

2 TÜRK'ÜN FİNALİ NEFES KESTİ
Avrupa Şampiyonası'nda finale kalan Betül Yılmaz'ın rakibi Rüveyda Demir oldu. Müsabakaya hızlı başlayan Betül, ilk rauntta iyi puanlar elde etti. Diğer rauntlarda kıyasıya mücadeleye sahne olurken Betül rakibine 30-27 mağlup olarak Avrupa 2'ncisi oldu.

HEDEFİ OLİMPİYATLAR
Turnuvanın ardından Samsun'a dönen Betül Yılmaz, Şubat ayında oynanacak olan Türkiye Şampiyonası için hazırlıklara şimdiden başladı. Şampiyonadan dönen Betül yaptığı açıklamada, "Hedefim ilk olarak Türkiye Şampiyonası'nda şampiyon olup, ülkemi yurt dışındaki müsabakalarda özellikle olimpiyatlarda temsil ederek Ay Yıldızlı bayramızı göndere çekmektir. Bunun için şimdiden çalışmalara başladım. Umarım milli formayla bu gururu hem ülkeme hem de Samsun'uma yaşatırım" dedi.

Haber - Ali BİROL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826