banner1365

banner1345

Samsunlu başkanlar İstanbul için çalışacak

banner1357

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Samsun il başkanları, 23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için İstanbul'da yaşayan hemşehrilerle bir araya gelerek, çalışacaklarını belirtti

SAMSUN HABER 23.05.2019, 09:35 23.05.2019, 09:38
Samsunlu başkanlar İstanbul için çalışacak
banner1353
banner1343

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) aldığı kararla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yeniden yapılmasına karar vermişti. AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Samsun il başkanları, 23 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimleri Samsun Medya Grubu’na değerlendirerek, İstanbul’da yaşayan hemşehrilerle bir araya gelerek, çalışmalara başlayacaklarını dile getirdi. 

ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın ortak adayı Binali Yıldırım’ın zaferle çıkacağını dile getiren AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, "Alınan kararla birlikte, İstanbul teşkilatımız ve oradaki seçmenimiz, Allah nasip ederse Haziran’da yapılacak seçimde iradesini ortaya koyacak. Milletimizin tercihinin, Adayımız Binali Yıldırım’dan yana olacağından kuşkumuz yok. Buna göre hazırlıklarımızı yapacağız ve nasip olursa zaferle çıkacağımıza inanıyoruz” dedi.

ÇALIŞMALARA BAŞLADIK
İstanbul’da yaşayan Samsunlularla bir araya geldiğini ve 23 Haziran’a kadar çalışacaklarını söyleyen MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "23 Haziran İstanbul seçimleri ile ilgili MHP’nin yol haritası belli. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Anadolu’dan İstanbul’a göç eden, nüfusu 250 bin ve üzeri olan 15 il başkanını çağırdı. Samsun’da bu illerin içerisinde. İstanbul’da çalışmalarımızı başlattık. 150’ye yakın konfederasyon, federasyon ve dernekler ile bir araya geldik. Bu oluşumlarla birlikte 23 Haziran’a kadar sıkı bir çalışma yapıp, hemşerilerimizle bir araya geleceğiz. Destek verdiğimiz aday Binali Yıldırım, kazanacaktır” dedi.

MUVAFFAK OLAMAYACAKLAR
İstanbul’da yaşayan Samsunlularla buluşacaklarını ve Ekrem İmamoğlu’na destek vereceklerini ifade eden CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerinin iptalini gerektirecek ortada bir şey yok. Sandık kurulu başkanlığının kimin yaptığı, seçimin kaderini etkileyecek bir gerekçe değildir. Sandık başında her partinin temsilcisi de bulunmaktadır ve temsilciler sandıktan çıkan sonuçları kontrol etmektedir. Buradaki gerekçe hiçbir şekilde inandırıcı değildir. İstanbul’u vermek istemiyor. İstanbul AK Parti için büyük bir finans kaynağı. Vatandaşlarımız ileriki aylarda nerelere neler aktarılmış göreceklerdir. AK Parti İstanbul’u kaybetmemek için bir bahaneyle seçimi yeniletiyorlar. Ama muvaffak olamayacaklar. Biz, buralardan da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstanbul’da bulunan hemşehri dernekleriyle temaslarımız sürüyor. Hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde biz de gidip onlarla buluşup, kendilerine gerekçelerimizi anlatacağız ve Ekrem İmamoğlu’na destek olacağız. Her şey çok güzel olacak” dedi.

HAK GASBI YAPILDI 
İptal edilen İstanbul seçimlerinin hak gaspı olduğunu belirten İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, "YSK'nın verdiği karar hukuki değil, siyasidir. Dolayısıyla seçimlerin iptal edilmesini bir hak gaspı olarak görüyorum. Türkiye’nin birçok yerinde yapılan itirazların reddedilip, İstanbul’da kabul edilmesi hukuk adına bir çifte standart oluşturmuştur. İnşallah 23 Haziran’da yapılacak seçimlerde hak eden hakkını alacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Merve İLHAN
 

Yorumlar (0)
banner1363
13°
sisli
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:14
Güneş 06:39
Öğle 12:26
İkindi 15:30
Akşam 18:03
Yatsı 19:22