banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunlu balıkçılar faciayı önledi - Samsun haber

banner1357

İstanbul Kilyos'ta geçen hafta tankerle çarpışarak batan teknedeki iki kişiyi, Samsunlu balıkçıların kurtardığı öğrenildi

SAMSUN HABER 14.01.2020, 16:03 14.01.2020, 16:25
586
Samsunlu balıkçılar faciayı önledi - Samsun haber
banner1353
banner1375

İstanbul Kilyos'ta geçen hafta tankerle çarpışarak batan teknedeki iki kişiyi, Samsunlu balıkçıların kurtardığı öğrenildi.
Olayın ardından kayıp balıkçıları arama çalışmaları devam ederken, balıkçıların yakını olduğu öğrenilen Abdullah Işıldak, kazaya ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Kazada kurtulan balıkçılarla görüştüğünü söyleyen Işıldak, "Bana gemiyi görmediklerini söylediler. Arkadaşlar akşam saat 18.00'de denize çıktı. Hava kararmıştı. Yusuf ile İlyas alt kamerada çay içiyor ve yemek yapıyormuş. Geminin çarpmasıyla birlikte dışarı bulunan Ali ve bir tayfa denize düşüyor. Fatih de kendini denize atıyor. O ara denizde kardeşini buluyor. Ancak onların bize anlattığı 'Ruslar bizi gördü fener çaktılar, gördüler ve hiç durmadan devam ettiler' dedi. O ara, Ali 'abi ben gidiyorum' demiş. Daha sonra yandan Samsunlu balıkçılar gelip halat atıyor. Fatih halatı tutuyor, önce kardeşini sonra kendisini kurtarıyor" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
Geçtiğimiz Cuma günü Kilyos açıklarında balıkçı teknesi ile Rus tankeri çarpışmış, kazada 3 balıkçı kurtarılırken 3 balıkçı ise denizde kaybolmuştu. Cuma gününden bu yana sürdürülen çalışmalarda bir balıkçının cenazesine ulaşılmıştı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı TCG Alemdar denizaltı kurtarma gemisi ve Sahil Güvenlik ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda kayıp balıkçılardan birinin daha cesedine ulaşıldı. Yaklaşık 70 metre derinlikteki enkazdan çıkartılan cesedin İlyas Domaç'a ait olduğu öğrenildi. Sahil Güvenlik Botu'na yüklenen cenaze, İstinye'de bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi.

BEKLEYİŞ SÜRÜYOR
Balıkçıların yakını olduğu öğrenilen Abdullah Işıldak, kazaya ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Kazada kurtulan balıkçılarla görüştüğünü söyleyen Işıldak, "Bana gemiyi görmediklerini söylediler. Arkadaşlar akşam saat 18.00'de denize çıktı. Hava kararmıştı. Yusuf ile İlyas alt kamerada çay içiyor ve yemek yapıyormuş. Geminin çarpmasıyla birlikte dışarı bulunan Ali ve bir tayfa denize düşüyor. Fatih de kendini denize atıyor. O ara denizde kardeşini buluyor. Ancak onların bize anlattığı 'Ruslar bizi gördü fener çaktılar, gördüler ve hiç durmadan devam ettiler' dedi. O ara, Ali 'abi ben gidiyorum' demiş. Daha sonra yandan Samsunlu balıkçılar gelip halat atıyor. Fatih halatı tutuyor, önce kardeşini sonra kendisini kurtarıyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner1474
30°
az bulutlu
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 03:03
Güneş 05:02
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:07