banner1017

Samsunlu aileler parklara güvenlik kamerası istiyor

Samsun'da Samsun Canlı Haber TV'nin daha önce defalarca dile getirdiği "Çocuk parklarına güvenlik kamerası konulsun" çağrısını Türkiye Gazetesi, TGRT Haber ve İhlas Haber Ajansı(İHA) Türkiye geneline taşıdı. Samsunlu aileler de çağrıya destek verdi

Samsunlu aileler parklara güvenlik kamerası istiyor
banner1015

Samsunlu aileler, dedeler, nineler tedirgin olmadan çocuklarının parklarda oynayabilmeleri için çocuk parklarına güvenlik kamerası konulması talebinde bulundular. "Acaba bir şey olacak mı?" endişesi ile çocuklarını parka götüren ebeveynler, güvenlik kamerası gibi tedbirlerin bir an önce alınmasını istedi. Çocuklar ise parklarda rahatça oynayabilmeleri için büyüklerinin güvenlik kamerası isteğini yineledi. 


 
'HEMEN TELAŞA KAPILIYORUM' 
Çocuğunu parka götüren Neslihan Güldoğan isimli vatandaş, "Bir saniye bile çocuğumu gözden kaybettiğimde telaşa kapılıyorum. Malum çocuk kaçırma olayları, cinsel taciz olayları var. Ya da tanımadığım bilmediğim insanların ona yaklaşacak olmaları düşüncesi beni tedirgin ediyor. Bunun için parkların çeşitli yerlerinde güvenlik kameraları olabilir" dedi.  


 
'KAÇIRILIR DİYE KORKUYORUZ'
Torununu büyük bir tedirginlikle parka getirdiğini belirten Ferhat Gün, "Çocuğu kaçırırlar diye korkuyoruz. Başından ayıramıyoruz. Annesi bile evden çıkmadan önce bize 'kaçırırlar' diye tembih ediyor. Parklarda güvenlik kamerası olması lazım. Güvenlikçi de olabilir. Başka bir çare yok" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER