Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun’da Türk Bayrağı Dönemi!

Yerli ve milli ürünün ayırt edilmesi ve insanlara aktarılması için Türk bayrağı dönemi Samsun’un yerli firmalarından Afacan AVM’de başladı

Samsun’da Türk Bayrağı Dönemi!

Yerli üretim ürünlerin satışını arttırmak için harekete geçen Afacan AVM yerli üretim ürünlerde Türk bayrağının kalp içerisinde yer aldığı etiketlerle satışa başladı.


TÜRKİYE’DE BİR İLK
Yerli ürünlerin satışını arttırmak için raflarda açıkça ‘Türk Bayrağı’ olması veya ‘Türk Malı’ olduğuna dair ilişkin bir işaret konulması gerektiğine Afacan AVM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Abanoz, “Ekonomik olarak çalkantılı dönemden geçtiğimiz son günlerde, yerli ürün kullanmanın önemini her zamankinden daha çok vurguluyoruz. Raflarda, tezgahlarda ve reyonlarda yüzde yüz Türk Malı olan ürünleri açıkça görünür şekilde belirterek halkımızı yerli ürünlere yönlendirmek amacındayız. Hem satışlar artmalı hem de paramız yurt içinde kalmalıdır. 

“ÜLKE EKONOMİSİ KAZANACAKTIR”
Yüzde yüz yerli olan her ürününbelirtilmesinin satışları arttırarak ekonomiye katkı sağlayacağını vurgulayan Abanoz, “Yerli üretimin, yerli ve milli olmanın, yerli ürün kullanmanın önemi bu dönemde çok önemlidir. Kendi üreticimiz ve markamız kazandıkça, ülke ekonomimiz de kazanacaktır. Bunun için yerli ürünlerin satışını yaparken vatandaşın farkına varabilmesi için etiketlerde bu durumu belirtiyoruz” ifadelerini kullandı.

“KALBİ ATTIRAN YERLİ ÜRÜNLER”
Dünyaca ünlü birçok markayla aynı kalitede gıda ya da tekstil ürünü üretebilen markanın olduğuna vurgu yapan Abanoz, “Vatandaşların bu sayede kıyaslama yaparken ürünlerimizin daha kaliteli olduğunun farkına varacaktır. Böylece yerli ürünlere talep daha da artacaktır. İşletmemizde yer alan Yerli Ürünleri Türk bayrağının kalp figürü içerisine yerleştirildiği özel tasarım etiketlerle satışa sunarak ekonomimizin son günlerde yaşadığı dalgalanmalarda kurtulmasını hedefliyoruz” dedi.


 
 Haber:Emre ÖNCEL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER