banner673
banner595

Samsun'da soruşturma savaşı devam ediyor: Bayan öğretmene hakaret iddiaları

Samsun İlkadım ilçesi Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğretmeni Hüseyin Kaymakçı'nın öğretmeler kurulu toplantısında okul müdürünün görev süresinin uzatılmamasına tepki gösterdiği ve değerlendirme yapan kişileri haksız puan kırdıkları için kınadığını iddia edilerek, İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından Hüseyin Kaymakçı'ya soruşturma açılmştı. Öğretmenler, Hüseyin Kaymakçı için iddia edilen olaya şahit olmadıklarını beyan etmek için imza topladı.

Samsun'da soruşturma savaşı devam ediyor: Bayan öğretmene hakaret iddiaları

Samsun İlkadım ilçesi Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğretmeni Hüseyin Kaymakçı'nın öğretmeler kurulu toplantısında okul müdürünün görev süresinin uzatılmamasına tepki gösterdiği ve değerlendirme yapan kişileri haksız puan kırdıkları için kınadığını iddia edilerek, İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından Hüseyin Kaymakçı'ya soruşturma açılmştı. Öğretmenler, Hüseyin Kaymakçı için iddia edilen olaya şahit olmadıklarını beyan etmek için imza topladı.

02 Mart 2015 Pazartesi 14:16
Samsun'da soruşturma savaşı devam ediyor: Bayan öğretmene hakaret iddiaları
banner730
 Samsun İlkadım ilçesi Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğretmeni Hüseyin Kaymakçı'nın öğretmeler kurulu toplantısında okul müdürünün görev süresinin uzatılmamasına tepki gösterdiği ve değerlendirme yapan kişileri haksız puan kırdıkları için kınadığını iddia edilerek, İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından Hüseyin Kaymakçı'ya soruşturma açılmştı. 
"ŞİDDETLE LANETLİYORUM VE KINIYORUM"
İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dosya tekrar incelendi. İlk açılan soruşturmada iddia edilen 'Okul müdürümüzün gitmesinden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı'nın kırmış olduğu 2 puandan dolayı Milli Eğitim Kurumu ve notu kıran ilgili kişileri şiddetle kınıyorum' cümlesi dosya yeniden incelendikten sonra  'Okul müdürümüzün gitmesinden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı'nın kırmış olduğu 2 puandan dolayı Milli Eğitim Kurumu ve notu kıran ilgili kişileri şiddetle lanetliyorum ve kınıyorum' şeklinde olduğu iddia edildi. 

OKULDA BAYAN ÖĞRETMENE HAKARET İDDİALARI
Türk Eğitim SEN Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün bir gazeteye yaptığı açıklamaya değinerek, "Okulumuzda izinli ve raporlu olan öğretmenler ve idareciler hariç 50 personelden 42 Personel Okulumuz öğretmenlerinden Hüseyin Kaymakçı'nın İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürünün basın yolu ile açıkladığı gibi Okulumuzdan herhangi bir bayan öğretmene hakaret ettiğine dair bir olaya okulumuzda şahit olmadım diyerek öğretmen arkadaşlarının onuruna şahsiyetine sahip çıkmışlardır." dedi. Öğretmenler, Hüseyin Kaymakçı için iddia edilen olaya şahit olmadıklarını beyan etmek için imza topladı. 

İşte o İmzalar;


Konuyla ilgili olarak basın açıklaması düzenleyen Türk Eğitim SEN Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu şunları dile getirdi;

Hüseyin Kaymakçı sendikamızın kurucularından ve aynı zamanda şu anda sendikamızın yöneticilerinden biridir.  Artık öyle bir dönemdeyiz ki İlçe Milli Eğitim Müdürlerini Kınamak, Siyasetçileri eleştirmek, Devlet Büyüklerine laf söylemek suç kapsamına alınmıştır. 

Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğretmeni Hüseyin Kaymakçı ve bazı arkadaşlarımız hakkında önce Paralelci soruşturması yapılmış. Ardından yine içeriğini anlayamadığımız şekilde  bir şikayet üzerine yine ikinci bir soruşturma açılmıştır. Çok kısa zamanda yapılan bu 3. soruşturmadır. İlk iki soruşturmadan hiç bir şey çıkarılamamıştır. Son soruşturmanın konusu "KINIYORUM" olmuştur.  Müfettiş soruşturma konusu olarak sadece bu cümleyi ifade etmiş sadece bu konuda soru sormuştur. 

Sürekli  soruşturma açılarak ne yazık ki arkadaşlarımız sistematik baskıya maruz bırakılmaktadır. Bir şikayetçinin bulunması onun gösterdiği bir kaç kişinin dinlenmesi ile soruşturma yapılamayacağı, iddia edilen olayın bulunduğu zamanda orada bulunanların çoğunun hatta tamamının dinlenmesi gerektiği çok açıktır.

Fakat şaibeli bir şikayet ve amacı belli bir müfettiş tarafından yapılan soruşturma da asılsız iddialarla Hüseyin Kaymakçı'ya ceza vererek kitlelere mesaj verilmeye eğitimciler  korkutulmaya baskı altına alınmaya çalışılmaktadır. Bu baskıcı totaliter anlayışın başında Ne yazık ki Bir İlçe Milli Eğitim Müdürü vardır.

Cengiz Çetinkaya bir gazeteye  Hüseyin Kaymakçı hakkında ki iddialar bunlarla sınırlı değil "Okulda diğer öğretmenlere baskı yaptığı ve kaba davranışlarda bulunduğuna dair bir bayan öğretmenden de şikayet aldık.  Bayan arkadaşımızın gösterdiği şahitlerde oldu. Şahitlerin ifadesini de aldık. Sadece bu soruşturma kınıyorum dan ibaret değil. Şeklinde bir açıklama yapmıştır. 

Buradan Sayın Çetinkaya'ya soruyorum şayet başka iddialar varsa neden müfettiş bu konuda Hüseyin Kaymakçının ifadesini almamıştır. Bu konuda bir tane bile soru sormamıştır. Anlaşılan odur ki bunların hepsi düzmece senaryolardır.

Aslında nasıl gözünü kin ve nefret bürüdüğünü göstermiş Milli Eğitim Bakanlığına yaptığımız şikayet sonucunda telaşa kapılmış ve akabinde dosyayı okumuş olsa gerek, bir suç unsuru bulamayınca 2. bir yazı göndererek yeni bir iddia eklemiştir. 

Hüseyin Kaymakçı sadece kınıyorum dememiş lanetliyorum da demiştir iddiasında bulunmuştur. Bu belgeleri de size sunuyoruz.

Öğretmenler kurulu Öğretmenlerimizin özgürce fikirlerini beyan ettiği yerlerdir. Ben de bir öğretmen olarak bu kurulda çok ciddi tartışmalara şahit olmuşumdur  Burada suç aleti olarak kabul edilen kelime KINIYORUM kelimesidir . Bu kurulda yapılan her türlü konuşma kayıt altına alınmaktadır. Hüseyin Kaymakçı ya isnat edilen kelimeler bu kayıtlarda bulunmamaktadır.  Okulumuzda izinli ve raporlu olan öğretmenler ve idareciler hariç 50 personelden 42 Personel Okulumuz öğretmenlerinden Hüseyin Kaymakçı'nın İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürünün basın yolu ile açıkladığı gibi Okulumuzdan herhangi bir bayan öğretmene hakaret ettiğine dair bir olaya okulumuzda şahit olmadım diyerek öğretmen arkadaşlarının onuruna şahsiyetine sahip çıkmışlardır. Öğretmenlerin Şeref ve haysiyetlerine sahip çıkması gereken İlçe Milli Eğitim Müdürü makamında oturanlar Cengiz Çetinkaya ise suç üstü yakalanınca yeni deliller üretme yeni suçlar türetme işine başlamıştır. Bizim sendika olarak merak ettiğimiz şudur Şikayetçi soruşturmacı ve Cengiz Çetinkaya arasında planlanmış bir organizasyon bulunmak tamıdır? Yaşananlar bizlerde organize bir hareket şüphesi oluşturmuştur. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetinkaya eğitimcilerin kafasında oluşan bu şüpheyi biran önce ortadan kaldıracak açıklamaları yapmalıdır.

Asılsız iddialarda bulunan şikayetçi, soruşturmayı yapan Müfettiş ve öğretmenimizi zan altında bırakan Cengiz Çetinkaya hakkında suç duyurusunda bulanacak ve manevi tazminat davası açacağız.

Ama bilinmesini istediğimiz bir şey vardır o makamlar çok  müdürler görmüş ve kimseye kalmamıştır. Zulmedenler günü gelince bunun hesabını vereceklerdir.  Biz bu hesabın verilmesi için hayatımız boyunca mücadele edeceğiz.
 
Bu hafta tüm çalışanlar olarak Hüseyin Kaymakçı'nın kullandığı suç aleti olarak kabul edilen içinde KINIYORUM kelimesinin geçtiği ifadeleri içeren dilekçeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne vereceğiz. Şimdiden soruşturma açmak için çok sayıda müfettişin hazır tutulmasını istiyoruz.

HABER: SELAHATTİN ÇEKİÇ / SAMSUNHABER.TCSamsun'da soruşturma savaşı!

Loading...
Son Güncelleme: 02.03.2015 14:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner651

banner682