banner1320

Samsun'da anlamlı proje: İş sahibi oldular!

Samsun'un Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Down Kafede meslek edindirme kursunu tamamlayan 3 down sendromlu genç ile sözleşme imzaladı

Samsun'da anlamlı proje: İş sahibi oldular!
banner1314

Samsun'un Atakum İlçesi'ndeki Down Kafe'de gerçekleştirilen meslek edindirme kursunu tamamlayan 3 down sendromlu genç, belediye ile 'iş sözleşmesi' imzaladı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Melek yüzlülerimiz, belediyemizin tesislerinde istihdam edilecek” dedi.

İŞ SAHİBİ OLDULAR
Dezavantajlı grupların sosyal hayata ve istihdama kazandırılmasını önemsediklerini söyleyen Başkan Taşçı, "Atakum Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan dezavantajlı gruplara her zaman öncelik tanıyoruz. Onlara yönelik projeleri ayrıcalıklı olarak hayata geçiriyor, yaşamlarını kolaylaştırıyoruz. Bu anlamda ilçemizde hayata geçirdiğimiz Down Kafede, down sendromlu gençlerimize yönelik meslek edindirme kursları düzenledik. Bu kursları tamamlayan melek yüzlü gençlerimiz ilçemizdeki çeşitli işletmelerde işe alındı. 3 kardeşimizle de Atakum Belediyesi tesislerinde istihdam edilmeleri üzere sözleşme imzaladık. Atakum Belediyesi olarak dezavantajlı gruplara yönelik projelerimize devam edeceğiz" diye konuştu.

SAMSUNLULARA ÇAĞRI
İshak Taşçı ayrıca, "Melek yüzlülerimizi çok seviyorum. Onlarla birlikte vakit geçirdiğim anlarda tüm yorgunluğumu atıyorum. Bu anlamda vatandaşlarımızı da melek yüzlülerimizin yüzünü güldürmek, onlara sosyal, kültürel, sportif ve istihdam odaklı imkanlar sunmak için hayata geçirdiğimiz, Türkiye’de örneği az bulunan, Samsun’da ise ilk ve tek olan Atakum Down Kafeyi ziyaret etmeye, onlarla birlikte vakit geçirmeye davet ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300