Samsun Valisi Osman Kaymak o çocuklara kucak açtı

Samsun Haber: Samsun Otizimli Çocuklar Derneği yöneticilerini ağırlayan Vali Osman Kaymak, otizimli çocuklara yönelik bir komisyon oluşturulması talimatını verdi

Samsun Valisi Osman Kaymak o çocuklara kucak açtı

Samsun HaberSamsun Otizimli Çocuklar Derneği Başkanı Hatice Tozkoparan ve Başkan Yardımcısı Nedret Yüceer, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti.

Vali Kaymak'a Samsun'daki otozimli çocukların ihtiyaçlarını ileten dernek yöneticileri, 3 aralık 2016 açıklanan otizim eylem planı hakkında bilgi verdi.

VALİDEN KOMİSYON TALİMATI
Ziyaret sonrası açıklama yapan Samsun Otizimli Çocuklar Derneği Başkanı Hatice Tozkoparan Başkanı Hatice Tozkoparan, "Otizimli çocuklar derneği olarak sayın valimize sorunlarımızı ilettik. Vali bey, takdire şayan bir ivedilikle Samsun'daki otizimli çocuklara yönelik bir komisyon oluşturulması için Samsun Aile Sosyal Politikalar müdürünü arıyarak talimat verdi. Bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu bize gösterdi. Valimizin desteğiyle Samsun'daki mağduriyet yaşayan ve kenara itilen otizimli çocuklarımız ve ailelerimiz hak ettikleri yaşam standartlarını kazanacaklar. Bizler valimize otizimli çocuklarımıza kucak açtığı icin minnettarız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826