banner1223

Samsun Valisi Kaymak'tan GDO uyarısı

Samsun Valisi Osman Kaymak, "Halkımızın sağlığını düşünmek zorundayız. Lütfen özellikle son yıllarda gündeme gelen, kansere sebep olan ve insanın sağlığına zarar veren GDO’lu ürünleri paraya tamahkar edip de pastalarımıza katmayalım, yemeklerimizde kullanmayalım" dedi.

Samsun Valisi Kaymak'tan GDO uyarısı
banner1227

Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak, Atakum Yalı Kafe’de düzenlenen Master Samsun Pastacılar ve Aşçılar Derneği'nin (MASPAD) lansman programına katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Master Samsun Pastacılar ve Aşçılar Dernek Başkanı Zümra Uludoğan "MASPAD olarak, Samsun’da pastacılık sektörü ve çalışanları için faydalı işlere imza atarak sektörel ekonomiye katkıda bulunmak ve mesleki yeterlilik düzeyinin arttırılabilmesi için projeler yaratmak ve desteklemek hedeflerimiz arasındadır" diye konuştu.

"HALKIMIZIN SAĞLIĞINI DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ"
Programda konuşma yapan Vali Kaymak ise "Halkımızın sağlığını düşünmek zorundayız. Lütfen özellikle son yıllarda gündeme gelen, kansere sebep olan ve insanın sağlığına zarar veren GDO’lu ürünleri paraya tamahkar edip de pastalarımıza katmayalım, yemeklerimizde kullanmayalım. Bunu sizlerden istirham ediyorum. Bu pastaları yaparken hijyen ortamına dikkat edelim. Samsun bir milyon üç yüz bin nüfusu olan bir il. Samsun bir tarım, turizm, eğitim ve sağlık kenti. Dün ilimize gelen Sayın Cumhurbaşkanımız ikinci üniversitenin müjdesini verdiler. Buradan kendilerine şahsım ve tüm Samsunlular adına çok teşekkür ediyoruz. İlimiz için ikinci bir üniversite şimdiden hayırlı, uğurlu olsun. Bizler bundan sonra Samsun’u çok daha iyi tanıtabilirsek, potansiyelini çok daha iyi kullanabilirsek göreceksiniz Samsun çok iyi yerlere gelecektir" diyerek sözlerine şöyle deva etti:

"SAMSUNSPOR ORTAK PAYDAMIZ"
"Biz Samsun'u her alanda daha iyi tanıtıp, bu yüksek potansiyelini kullanabilirsek bundan sizler, oteller, lokantalar, taksiciler ve bütün meslek kuruluşları çok daha iyi yararlanacaklardır. O anlamda ilimizdeki sportif faaliyetleri çok önemsiyoruz. Samsunspor o anlamda bizim ortak paydamız. Samsunspor’un Süper Lig’e çıkması hepimizi olumlu yönde çok etkileyecektir. O anlamda diyoruz ki, Samsun’da olaylara seyirci kalmayalım. Ben ilin valisi olarak her zaman sizlerin yanınızdayım. Sizlerin sorunlarını çözmek için gayret ediyoruz. Şehrin geleceği için el birliği, gönül birliği yaparsak, birlikte hareket edersek aşamayacağımız sorun olduğunu düşünmüyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148