banner1017

Samsun Valiliği'nde, alkışlanacak proje: Unutulmaz anlar!

Samsun'da Anneler Günü etkinlikleri kapsamında 15 ilçeden kız çocukları, anneleri ve anneanneleri ile birlikte Samsun Kent Müzesi'ni gezdi

Samsun Valiliği'nde, alkışlanacak proje: Unutulmaz anlar!
banner1015

Samsun Valiliği İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu'nun düzenlediği ‘Anne Kız Buluşmaları Etkinlik Programı’ kapsamında, Samsun'un 15 ilçesinden gelen kız çocukları, anneleri ve anneanneleri Samsun Kent Müzesi'ni gezdi. 

'3 KUŞAĞI BİR ARAYA GETİRDİK'
İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu Koordinesini yürüten Hicran Karadoğan Kınık, "Bizim amacımız, kentteki kadın ve kız çocuklarının yaşam kalitesini yükseltmek. Bu sene de anneler günü kapsamında 3 kuşağı bir araya getirdik. Hep birlikte eğlenceli ve keyifli bir zaman geçirdiler. Kız çocuklarının da eğitimin neden önemli, olduğu konusunda onlara bir mesaj vermeyi planlıyoruz. Bu çalışmalarımızda bizi destekleyen bütün belediyelere teşekkür ediyoruz" dedi.

'MİSAFİRLERİMİZ KEYİFLİ 2 GÜN GEÇİRECEK'
Kınık daha sonra programın detaylarını da paylaşarak sözlerini şöyle tamamladı: 

"15 ilçeden katılan 3 kuşağa, 2 gün boyunca Samsun'un çeşitli yerlerini gezdireceğiz.  Yarın da Atakum Belediyesi'nin misafiri olarak 3 kuşak oyunları oynayacağız. Birbirimize mektup yazacağız. Akşam da Sayın Valimizin katılacağı toplantıda bir araya geleceğiz. Tarihi yerleri gezdirebildiğimiz kadar gezdirerek, misafirlerimize keyifli 2 gün geçirmeyi planlıyoruz.”

SAMSUN'UN KÜLTÜRÜNÜ TANIDIK
Etkinliğe Salıpazarı ilçesinden katılan Melek Güven, "Bu güzel etkinlikte bir araya gelmek bizi çok mutlu etti. Kent Müzesi'ni çok beğendim. Hem Samsun'un tarihini öğrenmiş olduk hem de önceden kullanılan malzemeleri gördük. Ben eski zamanları görünce çok heyecanlandım. Samsun'un bütün kültürünü tanıdık. Çocuğumun da bu kültürü tanıması için çok hoş oldu. 2 gün boyunca kızımla güzel vakit geçireceğiz. Etkinliği düzenleyenlere de teşekkür ediyorum" dedi.

MİNİK SUDENAZ: ÇOK MUTLUYUM!
Müze gezisine katılan miniklerden 11 yaşındaki Sudenaz Güven, müzenin çok güzel olduğunu belirtti. Ayrıca minik Sudenaz, "Samsun hakkında öğrenmediğim şeyleri öğrendim. 6. ya da 7. sınıfta hoca sorduğumda artık ben de söyleyebilirim. O yönden de çok güzel oldu. 2 gün boyunca gezeceğimiz için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU
Anneleri ve Anneanneleriyle birlikte ilk defa müze gezen çocuklar çok keyifli vakit geçirdi. Müze boyunca fotoğraf çeken minikler, anneannelerinden Samsun'un eski haliyle ilgili de bilgi aldı. 2 gün boyunca Samsun'u gezecek olan minikler, ve anneleri için en güzel anneler günü hediyesi oldu.

Caner AKYÜZ – Hande ONAT

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hanife tınal
Hanife tınal - 9 ay Önce

Samsun valiliğine çok teşekkür ederim bize bu etkinliği sunduğu için

SIRADAKİ HABER

banner1056