banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'un iş dünyası tek ses - Samsun Haber

banner1357

Samsun'da iş dünyası temsilcileri, Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili, "Eğer ülkemizin güvenliği söz konusu ise hiç bir tehdit bizi yıldırmaz" dedi.

SAMSUN HABER 11.10.2019, 18:16 11.10.2019, 18:22
Samsun'un iş dünyası tek ses - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor. Samsun'daki iş dünyası temsilcileri de hem harekat hem de ABD Başkanı Donald Trump'ın sosyal medya hesabından Türkiye’yi 'ekonomi' ile tehdit etmesini değerlendirdi. 

İLK DEFA TEHDİT ALMIYORUZ

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu belirterek, "ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarını takip ediyoruz. Kendisi dayanağı olmayan tehditler savuruyor. Türkiye Cumhuriyeti, diridir ve canlıdır. Biz ithalatımızı da ihracatımızı da yapmaya devam ederiz. Biz güçlü bir devletiz ve bu tehditlere karşı taviz vermeyiz. Zaten bu tehditleri ilk kez almıyoruz. İyi ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Kendisi bu devlet için elinden geleni yapıyor. Allah ordumuzu muzaffer eylesin" dedi.

YÜREĞİMİZİ ORTAYA KOYMA ZAMANI 

Bu dönemde birlikteliğin önemli olduğunu ifade eden Ankara Samsun Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği  (ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz,  "Türk milletinin kimse belini bükemez. Bunların gayesi bize diz çöktürmektir ancak başaramayacaklar. Çünkü başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var o kimseye boyun eğmez. Hiç önemli değil, dedelerimiz nasıl vatan için günlerce aç kalıp bu ülkeyi kurtardıysa, biz de bunu yaparız. Zaman dik durma zamanı. Bütün siyasi partilerin bir masada oturup yüreği ülke için ortaya koyma zamanıdır. Eğer biz bu harekatı başlatmamış olsaydık ilerlede onlar gelip bize nefes aldırmayacaktı. Bu nedenle ülke güvenliği için bunu yapmamız gerekiyordu" diye konuştu.

TAVİZ VEREMEYİZ

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkan Zafer Güler, ülke güvenliğinin önemli olduğunu belirterek, "Ekonomist değilim ama akaryakıt işi yapıyorum haliyle ekonomik gelişmeler bizim için önemli. Dualarımızı askerimizin yanında. Ancak ülke sınır güvenliği söz konusu olduğunda taviz veremeyiz. Biz gerekirse sadece su içer, ekmek yeriz ve bu ülkeyi yine ayakta tutarız.  Burada ülke sınır güvenliğimiz söz konusu. Bunun içinde bir olup ülkemiz için daha çok çalışmalıyız" dedi.

TEHDİT İLE İŞLER YÜRÜMEZ

Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Samsun Şube Başkanı Münevver Uğurlu da birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, "Bizim için vatanımız çok önemli. Biz komşularımız ile birlikte saygı ve sevgi çerçevesi içinde yaşamalıyız. Bunun içinde ülkeyi tehdit edecek her durumun karşısında tepkimizi ortaya koyacağız. Biz iyi geçinme derdindeyiz. Bu nedenle tehdit unsuru olmaması lazım. Tehdit ile işler yürümez. Bizim burada yapmamaız gereken tek birlik ve beraberlik içinde sağlam bir şekilde durmamız gerekecek" ifadelerini kullandı. 

GEREKEN CEVAP VERİLECEK

Türk milletinin her zaman tek yumruk olmayı başardığını ifade eden Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan ise, "Barış Pınarı Harekatı'nda Allah askerlerimizin yardımcısı olsun. İnşallah bu harakettan da sorunsuz bir şekilde çıkacağız. Donald Trump'ın tehditlerinin de etkiliği olacağını düşünmüyorum. Harekat sözkonusu olduğunda mutlaka ekonomide hareketlenmeler olacaktır. Neticede operasyonarlın da maliyeti var. Biz millet olarak vatan ve bayrak söz konusu olduğunda bütün kimliklerimizi bir kenara bırakıp tek yumruk olmayı her zaman başarmışızdır. Biz zaten bu birliktelik ile tek yumruk olarak gereken cevabı vereceğiz" dedi.

SÖZ KONUSU OLAN VATANDIR

Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Savaş Gömeç, Türkiye'yi tehditlerin yıkamayacağını belirterek, "Biz ülkemizin birliği ve toprak bütünlüğü söz konusu olduğunda sadece Trump değil, kim olursa olsun, onun tehdidi bizim için bir ifade etmez. Böyle tehditler bizi yıkamaz. Çünkü vatan söz konusu olduğunda gerisi teferruattır. Milli duygularımız ile kimse oynayamaz.  Bizim bu durumda elimizi taşın altına koymamız ve her türlü fedakarlığı yapmamız gerekiyor.  Bunun için de hazır olduğumuzu belirtmek isterim" diye konuştu.

TEHDİTLER VIZ GELİR

Türkiye'nin her şeyin üstesinden geleceğini ifade eden Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD) Başkanı Bahattir Eker ise, "Allah askerlerimizin ayaklarına taş değdirmesin. Burası muz cumhuriyeti değil. Bize, Trump'ın tehditleri vız gelir.  Onlar bizim zayıflığımızdan yararlanmaya çalışıyorlar ancak Türkiye Cumhuriyeti, güçlü bir devlettir ve her şeyin üstesinden gelebilir. Barış Pınarı Harekatı'ndan da güçlü bir şekilde çıkacağımızı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR 

Yorumlar (0)