banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'un gurur veren projesinde yeni dönem

banner1357

Samsun'da düzenlenen ve Türkiye'nin 'En Prestijli Aşçılık Kursu' kabul edilen Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor(MEMGE) projesinin yeni dönemi, milletvekillerinin de katıldığı törenle başladı

SAMSUN HABER 28.07.2018, 09:12 28.07.2018, 09:23
Samsun'un gurur veren projesinde yeni dönem
banner1353
banner1375

Türkiye'nin en prestjili aşçılık kursu Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor(MEMGE) projesinin 4'üncü dönem başlangıç töreni, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, milletvekili Fuat Köktaş, Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in de katılımıyla gerçekleştirildi.

İlkadım Belediyesi ve Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ortaklığında, İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğü ve KOSGEB katkılarıyla gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en prestijli aşçılık kursu haline gelen 
MEMGE'nin 3’üncü dönem kapanış ve 4’üncü dönem açılış merasimi, İl Müftülük Konferans Salonu'na gerçekleştirildi.

VALİ KAYMAK'TAN ÖVGÜ
Törenin ilk konuşmasını yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Bazen biz bir işe başlarız sonucunuda bazen hüsranla görürüz. Yani işin başarılı olması aslında o işin başında olan kişiye bağlı. İşinizi düzenli olarak yapıp, marka haline getirdiğiniz zaman sonuç alıyorsunuz. Bütün Samsun'da ve çevre illerde bu program izleniyor. Samsun bir turizm kenti, bu anlamda yemek sektörü de çok önemli. Zaman zaman haberlerde de bazı yerlerde zehirlenmelerle karşılaşıyoruz. Bu iş çok ciddiyet isteyen bir iş. Tarlasından mutfağa gelinceye kadar, hazırlanması sunulması hepsi bir hassasiyet gerekiyor. İnşallah bundan sonra değerli arkadaşlar lezzetli yemekler yaparak hem Samsun'u tanıtacaksınız hem de bir meslek iş, aş sahibi olacaksınız" dedi.

FUAT KÖKTAŞ: MEYVELERİ TOPLUYORUZ
Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, “Burası devletimizin insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının merkezi ve hükümetimizin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çok önemsediği sosyal politikalarının hayata geçmesinin tezahürünü burada görüyoruz. Bazen deriz ya un var yağ var şeker var ama bunu yapacak usta yok aynen Türkiye’nin durumu bu şekildeydi ama bugün sosyal politikalarımızla insanı yaşat ki devleti yaşasın politikalarıyla birçok alanda çığır aşıldı. Bunların en önemlisi de İŞKUR üzerinden ve de Avrupa birliği hibe projeleri üzerinden desteklenen projelerdir. Burada MEMGE kursiyerlerimiz büyük bir özveri ile çalışarak istihdama dahil oluyorlar. Bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

ÇİĞDEM KARAASLAN: MEMGE, GURUR VERİYOR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da, MEMGE'den gurur duyduğunu ifade ederek, "Bir işi, ciddiyetle ve samimi bir şekilde yaptığınız zaman güzel şeyler ortaya çıkıyor. İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok ve İsmail Balcı başkanımızın emekleri ile burada eşsiz bir kurs ve istihdam kapısı sağlanmış durumda. Tüm kursiyerlerimizi ve eğitenlerimizi yürekten tebrik ederim” dedi.
 
BAŞKAN ŞAHİN: ANLAMLI BİR KURS
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Yapılan bu çalışmayı çok anlamlı buluyorum çünkü bizede iş için gelenlere sorduğumuzda her şeyi yaparım diyor. Herşeyi yapan da bir şeyi tam yapamaz ve zaman zaman pide ustası veya restoranlarda aşçılık yapacak birileri istendiğinde günlerce arayıp bulamadık. Bu yüzden ben bu kursun açılmasında emek veren İlkadım belediye başkanımıza ve emek veren herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN TOK: İLKADIM’IN BİR MARKASI 
MEMGE kurslarının bir marka haline geldiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Kursu bitiren gençler artık iş sahibi oluyor. Bundan sonraki hayatlarında ellerinde altın bilezik var. İş bulma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaklar çünkü Samsun'da hizmet sektörünün kaliteli yetişmiş elemana ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Önemli bir noktaya temas ettik. Bu kursumuz oldukça fazla rağbet gördü. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum ve Türkiye’nin en prestijli kursunda yeni dönemde eğitim görecek kursiyerlerimize başarılar diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından önceki dönemde başarılı kursiyelerle belgeleri takdim edildi. 

Açılış merasimine ayrıca İl Müftüsü Veysel Çakı, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İŞKUR İl Müdürü Haşim Meydan, STK temsilcileri, muhtarlar ve kursiyerler katıldı.

Haber:Mustafa TOGUR - Hande ONAT

   

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42