banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsun'un gizli kalmış cenneti

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Samsun’un gizli cenneti olan Çakırlar Korusunun değerine değer kattık” dedi. 

SAMSUN HABER 14.01.2019, 14:44
Samsun'un gizli kalmış cenneti

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Çakırlar Korusu'nun yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yağtığını söyledi. Başkan Taşçı yaptığı açıklamada "Atakum’un gizli kalmış birçok güzelliğini daha ortaya çıkaracağız” dedi.

Başkan İshak Taşçı, “Atakum denizi, doğası ve sosyal yaşam alanlarıyla, Karadeniz Bölgesinin en güzel ilçelerinden biri. Biz de Atakum Belediyesi olarak, ilçemizin değerine değer katan projelere imza atarak, Atakum’un her alanda gelişimini destekledik. Bu anlamda ilçemizle buluşturduğumuz sosyal, sportif ve turizm odaklı projelerle, Atakum’u her geçen gün daha da yaşanılabilir hale getirdik. Türkiye'nin sayılı su basar ormanlarından birisi olan Çakırlar Korusu Samsun’un gizli kalmış cennetlerinden birisi. Burada gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve kazandırdığımız tesislerle korunun değerine değer kattık” diye konuştu.

Çakırlar Korusu'nun gizli kalmış bir cennet olduğuna değinen Başkan Taşçı, "Gizli kalmış bir cennet olan Çakırlar Korusu, vatandaşlarımızın piknik yapmaya geldiği bir alandı. Burada hayata geçirdiğimiz halı saha, tenis kortları, restoran, kafeterya, kır düğün alanı ve piknik alanıyla, Çakırlar Korusu’nun cazibesini artırdık. Hayata geçirdiğimiz projeler ile vatandaşlarımızın vazgeçilmez adresi haline geldi. Eşi benzeri çok az olan su basar ormanında piknik yapmak isteyenlerin, kır düğünü yapmak isteyenlerin ya da sadece güzel vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktası olan bu alan, dört mevsim ayrı güzelliğe sahip. Atakum Belediyesi olarak, ilçemizin saklı kalmış güzelliklerini ortaya çıkarmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
22°
açık
Namaz Vakti 24 Eylül 2019
İmsak 04:52
Güneş 06:18
Öğle 12:32
İkindi 15:54
Akşam 18:36
Yatsı 19:56