banner1320

Samsun'un cennetine böyle zarar verdiler

Samsun'un Bafra İlçesi'ndeki Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti'nde yapılan ahşap bilgilendirme ünitelerin duvarlarına yazı yazıldığı ortaya çıktı

Samsun'un cennetine böyle zarar verdiler
banner1314

Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti içerisinde yer alan bilgilendirme ve dinlenme alanlarının bulunduğu ahşap ünitelerin duvarları yakılarak yazılar yazıldığı ortaya çıktı. Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) Müdürü İsmail Mutlu, deltanın korunması ve geliştirilmesi için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini belirterek, duyarlılık çağrısı yaptı.

ÇAĞRI YAPTI
İsmail Mutlu, “Samsunumuzun önemli değerlerinden biri olan Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti’nde, çok ciddi çalışmalar yürütmekteyiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne aday durumdaki deltamız, içerisinde barındırdığı habitat ile tüm dünyanın gözü önündedir. Doğal yaşamı ile adeta cennetten manzaralar sunan deltamızda maalesef, ziyaretçilerimizi bilgilendirme amaçlı oluşturulan ahşap ünitelerimize zarar verildiği görülmektedir. Bu olumsuzluk bizleri derinden üzmüştür. Doğal yaşamı ile adeta cennetten manzaralar sunan deltamızı korumak, kollamak ve geliştirmek hepimizin görevidir. Bunun için elbirliği ile hareket etmek, topyekün mücadele vermek durumundayız” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300