Samsun'un Bafra İlçesi 'Türkiye'yi besliyor!'

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz ve iş adamlarını ağırlayan Şahin, "Türkiye'yi besleyen ovaya sahibiz. İlçemizde tarımı gelişmesi için çalışıyoruz" dedi

Samsun'un Bafra İlçesi 'Türkiye'yi besliyor!'

Samsun Haber - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, her ay geleneksel olarak şehrin ileri gelenleri ile yaptığı toplantıyı bu ay Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in daveti üzerine Bafra’da yaptı. 

Açılış konuşmasını yapan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra’nın daha da gelişmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Bafra'nın, Karadeniz’in en büyük ilçesi olduğunu söyleyen Şahin, "Bafra bildiğiniz gibi önemli bir tarım merkezi. Biz Bafra’da çok büyük bir aileyiz. Sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ilçemiz için neler yapabiliriz, bunu sürekli tartışıyoruz" dedi.

TÜRKİYE'Yİ BESLEYEN OVA
Bafra Ovası'nın Türkiye'yi besleyecek bir potansiyele sahip olduğuna dikkati çeken Zihni Şahin, "Sadece 20 bin dönümde çeltik ekimi yapılmakta. Ovamızda yılda yaklaşık 90 ile 100 bin ton pirinç üretiliyor. Bunun yanında kavun, karpuz, domates, gibi ürünlerimiz de tüm ülkeye gönderiliyor" diye konuştu.

Kahvaltıdan sonra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve beraberindekiler, Bafra OSB'de bulunan ve 280 işçinin çalıştığı Körük Fabrikası'nı gezerek yetkililerinden fabrika hakkında bilgiler aldı. Programa ayrıca Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar ve çok sayıda iş adamı da katıldı.

Haber: Emre ŞAHİNOL / BAFRA

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner910

banner826