banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

Samsun, Türkiye'de iddialı illerden birisi - Samsun Haber

banner1357

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) 41. Ulusal Kurultayı, Samsun’da OMÜ Tıp Fakültesi ev sahipliğinde başladı. Burada konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun, Türkiye’de iddialı illerden birisi ve plastik cerrahi de bunun en çok öne çıktığı alanlardan birisi o yönüyle plastik cerrahi uzmanlarımızın ilimizde bu alanda tartışarak bilgilerini ve yenilikleri paylaşmaları çok anlamlı olacaktır” dedi.

SAMSUN HABER 26.10.2019, 23:26
Samsun, Türkiye'de iddialı illerden birisi - Samsun Haber
banner1353
banner1375

OMÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı ev sahipliğinde İlkadım ilçesinde bir otelde gerçekleşen kurultay açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Bu yılki toplantılarını Milli Mücadele'nin 100. yılı dolayısıyla Erzurum, Sivas, Amasya gibi şehirlerde gerçekleştiren, yılın en büyük etkinliği olan ulusal kurultay için de Samsun’u seçen TPRECD kurultayının açılışında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Mayıs mücadelesinin 100. yılı olduğunu hatırlatarak, “Bu mücadele bitmedi, bitmiyor. Güçlü olmalıyız, her alanda. Bilimde sanayide, tıpta her alanda güçlü olmak durumundayız ve sağlık alanı da bunlardan birisi. O yüzden sağlık turizmi dünya da hızla gelişiyor. Samsun, Türkiye’de iddialı illerden birisi ve plastik cerrahi de bunun en çok öne çıktığı alanlardan birisi o yönüyle plastik cerrahi uzmanlarımızın ilimizde bu alanda tartışarak bilgilerini ve yenilikleri paylaşmaları çok anlamlı olacaktır” şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM STRATEJİLERİ OLUŞTURDUK
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı Sühan Ayhan, dernek yönetim kurulu olarak bütün işleri birlikte yaptıklarını ifade ederek, “Çok güzel bir iş bölümü var, herkes işini çok güzel yapıyor. Yeni yönetim olarak göreve geldikten sonra birçok sorunu kucağımızda bulduk. Hukuksal sorunlar, alan ihlalleri, sağlıkta reklam veya tanıtım sağlık turizmi ve eğitim simsarları, kamuda ve eğitim kurumlarında kan kaybı, sağlık çalışanlarına şiddet ve yine mesleki açıdan baktığınızda özellikle son iki yılda başımızı çok ağrıtan anaplastik larsel lenfoma gibi ölümle sonuçlanabilecek etkileri olan yağ enjeksiyonlarından dolayı çok ciddi baş ağrısı çektik. Bu tip sorunlarla baş edebilmek adına birtakım çözüm stratejileri oluşturduk. Bunların içinde bütünleşme, iletişim, eğitim ve etik açıdan atacağımız adımlar var” diyerek bunları detaylıca anlattı.

4 GÜN SÜRECEK
Vocavoice grubunun canlı konser verdiği kurultay açılışında birçok sunum ve ödül merasimi gerçekleştirildi. Kurultayın açılış törenine Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın’ın yanı sıra OMÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Demir ile 500’ün üzerinde plastik cerrah katıldı. 7 kurs, 12 panel, 15 serbest bildiri oturumu, 3 poster oturumu, 24 deneyim aktarım sınıfı ve uzman asistan bildiri yarışması oturumu kurultayda yapılacak canlı uygulamalarla güncel gelişmeler de katılımcılara aktarılacak. Kurultay, 4 gün boyunca gerçekleştirilecek kurs, panel ve oturumların ardından 30 Ekim Çarşamba günü kapanış oturumuyla sona erecek.

Yorumlar (0)