banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun TSO meclisi OKA'da...

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısını Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) yeni hizmet binasında gerçekleştirdi. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, odasının yapmış olduğu projeler sayesinde OKA'dan destek aldıklarını ifade ederek, " Samsun Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarı'ndaki bazı cihazlarımız için de 3 milyon 500 bin liralık proje sunduk. Bunun da kabul göreceğine inanıyoruz" dedi

Samsun Haber 03.10.2018, 14:47 03.10.2018, 15:02
95

Samsun Merkez Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda (OKA) Meslek Komitesi Başkanları’nın da katılımıyla gerçekleşen TSO olağan toplantısı sonrasında Samsun Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarı ve Samsun Lojistik Merkezi’ne teknik inceleme gezisi yapıldı. 
 
'TÜRKİYE GENELİNDEKİ TEK AJANS'
9 yıl önce Avrupa Birliği'ne sunulan projelerinden ve TSO başkanı Salih Murzioğlu'nun yardımlarıyla yapılan yeni Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) binasından bahseden OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, "OKA yeni binamız Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulmuş Türkiye genelindeki tek ajanstır. Hiçbir bölgede sanayi bölgesinde kurulmuş, eğitim alanları, konferans ve toplantı salonları olan bir yapı bulunmamaktadır.  Ajansımızdan bir lira dahi çıkmadan Avrupa Birliğinden kazandığımız hibeyle kurduğumuz, 7 bin metrekarelik bir alana sahibiz. Personel ve yönetimimiz adına ajansımıza sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. OKA olarak finans desteği sağladığımız bir çok alandan biri de turizm yatırımlarıdır. Yatırımlarımız hız kesmeden devam edecektir. Avrupa Birliği kaynaklarından en çok yararlanan bölge olarak bizler 100 milyon euro hibe aldık. Biz bu kapasiteyi paydaşlarımızla yaptığımız çalışmalara bağlıyoruz" diye konuştu. 

MURZİOĞLU: 3.5 MİLYON LİRALIK PROJE SUNDUK
İki toplantı arasındaki faaliyetlerinden bahseden Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Mürzioğlu,"Bu ayki meclis toplantımızı OKA'nın yeni hizmet binasında gercekleştirmekten dolayı mutluyuz. Bizleri ağırlayan ajans yetkililerine ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizler odamızın yapmış olduğu projeler sayesinde destek aldık ve almaya da devam ediyoruz. Fuar ve Kongre Merkezini bu destekten aldığımız hibenin üzerine para ekleyerek yaptık. Samsun Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarının bazı cihazları için 3 buçuk milyonluk bir proje sunduk. Bunun da kabul göreceğine inanıyoruz" dedi.

Öte yandan Başkan Murzioğulu, oy çoğunluğunun sağlanması durumunda bir dahaki toplantılarını Yörex Fuarında yapmayı düşündüklerini ifade etti.

Haber: Hande ONAT 


 

Yorumlar (0)