banner595

Samsun TSO'dan KOBİ’lere proje çağrısı

Samsun TSO Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nda konuşan KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, ‘Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi’ ve ‘KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş’ başlıklarında KOSGEB aracılığıyla destek verileceğini belirtti. Başkan Murzioğlu ise, ‘KOBİ’ tanımına uyan tüm KOBİ’leri proje hazırlayarak destek programından yararlanmaya davet etti.

Samsun TSO'dan KOBİ’lere proje çağrısı

Samsun TSO Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nda konuşan KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, ‘Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi’ ve ‘KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş’ başlıklarında KOSGEB aracılığıyla destek verileceğini belirtti. Başkan Murzioğlu ise, ‘KOBİ’ tanımına uyan tüm KOBİ’leri proje hazırlayarak destek programından yararlanmaya davet etti.

Ahmet Ak
Ahmet Ak
13 Kasım 2015 Cuma 14:18
Samsun TSO'dan KOBİ’lere proje çağrısı
banner730

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) 2015 Yılı 2’nci Olağan Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı, Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda katıldı. Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katılan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Samsun Müdürü Ahmet Dursunoğlu, KOSGEB’in 100 milyon TL olarak çağrıya çıktığı “KOBİ Projeye Destek Programı” hakkında bilgi verdi.

Başvurular 30 Kasım’da sona eriyor

KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı kapsamında, “Yönetim Becerilerinin ve Kurumsal Yetkinliklerinin Geliştirilmesi-Kurumsallaştırma” ve “Tanınmış Ürün/Hizmet Süreci Oluşturma-Markalaşma” konularında 100 milyon TL’lik bütçe ile proje teklif çağrısına çıkıldığı belirten Dursunoğlu, “İlk etapta 686 adeti kurumsallaşma ve 213 adeti markalaşma olmak üzere toplam 899 adet projenin 45 milyon TL’lik bütçe ile KOSGEB tarafından desteklenmesine karar verildi. Hedeflenen 100 milyon TL’lik bütçeden geriye kalan 55 milyon TL’lik kısmının da KOBİ’lere kullandırılması amacı ile KOBİ Proje Destek Programı kapsamında ikinci bir kez daha KOBİ’lerde, ‘Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi’ ve ‘KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş’ konu başlıklarında çağrıya çıkıldı. Çağrıya çıkılan program için proje başvuruları 30 Kasım tarihinde sona erecektir. Proje kapsamında başvurusu kabul edilen KOBİ’lerin, proje giderlerinin yüzde 60’ı KOSGEB tarafından karşılanacak ve bu kapsamda proje başına maksimum 150 bin TL hibe destek sağlanacaktır” dedi.


Başkan Murzioğlu’ndan proje daveti

Ardından söz alan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, ülke kalkınmasında KOSGEB'nin önemli bir misyonu olduğunu belirtti. Markalaşmanın ve kurumsallaşmanın da önemine değinen Başkan Murzioğlu, “Samsun'a hedeflenen yatımların ve bu yatırımların istihdama katkılarının arttırılmasında devlet desteği kullandıran kuruluşlarının destekleri büyük önem taşıyor. KOSGEB, devletimizin veren elidir. KOBİ’lerin sağlıklı bir biçimde büyüyebilmesi, daha uzun ömürlü olabilmesi ve ekonomideki etkinliklerinin attırılabilmesi için özellikle yönetim becerilerinin ve kurumsal yetkinliklerinin geliştirilmesi büyük önem arzetmektedir. Bununla birlikte, günümüz inovasyon odaklı rekabet anlayışı dikkate alındığında; tüketici etkisi, mal ve hizmetlerin dünya pazarlarına ve yerel pazarlara markalanarak sunulmasının bir zorunluluk haline geldiği gerçeğinden hareketle, KOBİ’lerin uluslararası rekabet gücü kazanmalarında ve marka olmalarında doğru stratejilere ihtiyaçları bulunduğu bir gerçektir. Gelişmekte olan dünya ve teknoloji ile birlikte büyüyen sanayiye ayak uydurmak isteyen ve küçük kalmak istemeyen işletme sahiplerimizin KOSGEB'in sağladığı desteklerden muhakkak yararlanmaları gerekmektedir. Tanıma uyan tüm KOBİ’lerimizi proje hazırlayarak, destek programından yararlanmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, Meslek Komitesi üyelerinin sektörleriyle ilgili sorunlarını dile getirmesinin ardından sonra erdi. 


Loading...
Son Güncelleme: 13.11.2015 14:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner651