Samsun Spor Lisesi'nden Tolunay Kafkas'a tepki!

Samsun Spor Lisesi Başkanı Osman Özçalıkuşu, "Bizim amacımız, bu çocuklara spor yaptırmaktır. Kafkas'ın yaptığı açıklamalar, son derece üzücüdür" dedi

Samsun Spor Lisesi'nden Tolunay Kafkas'a tepki!
banner1139

Kadın futbolu hakkında yapılan '3'üncü lig kaldırılmalı'yorumuna Samsun Spor Lisesi'nden tepki geldi. Samsun Spor Lisesi Başkanı Osman Özçalıkuşu, "Yapılan açıklamalar son derece talihsiz ve üzücüdür. Biz amacı sadece, çocuklara spor ortamı sağlayan kulüpleriz" dedi.

'AMACIMIZ, SPOR  YAPTIRMAK
Samsun ekiplerinden Spor Lisesi Kadın Futbol Takımı'ndan da konuyla ilgili yoğun bir tepki geldi. 3'üncü Lig'de mücadele eden ekip Samsun Spor Lisesi Başkanı Osman Özçalıkuşu, "Tolunay Kafkas'ın yaptığı açıklamalar, tamamen mesnetsiz ve üzücüdür. Biz Spor Lisesi olarak, tek amacımız bu çocuklara spor ortamı yaratmaktır. Ayrıca, dediği gibi bu işi sadece para için yapan kulüpler varsa, bunun da denetimini federasyon yapmalı. Herkesi aynı kefeye koymamalılar. Yaşanan sıkıntılar zaten ortada. Verdikleri ücretlerle biz bir deplasmana giderken yaptığımız masrafın yarısını bile zor karşılıyor. Biz cebimizden harcama yapıyoruz. Tek amacımız, bizim bu çocuklara spor ortamı yaratarak, ileride başarılı birer sporcu olmalarını sağlamaktır" dedi.

'KAPATMAK ÇÖZÜM DEĞİL'
Ligi kapatmanın bunun çözümü olmadığını belirten Özçalıkuşu, "Madem ligteki mücadelenin gereksiz ve çok takım olduğundan şikayetçi oluyorlar, ona göre önlem alsınlar. Bu iş, ligi kapatmakla olmaz. Bu ligi kapattığın zaman, altyapı nereden gelişecek. Zaten kadın milli takımımızın uzun zamandır bir başarısı yok. Sadece yurtdışından oyuncu getirerek bu iş olmaz. 3'üncü Lig, genç kızlarımızın futbol oynaması için, altyapı için gerekli bir ortam. 'Zaten 1'inci ve 2'nci Lig var diye burası lüzumsuz görülmemeli. Tolunay Kafkas'ın yaptığı açıklamalar, bizi gerçekten üzmüştür" şeklinde konuştu.

İŞTE O YORUM
Ağrı'daki toplantıda kadın futboluyla ilgili Tolunay Kafkas'ın '3'üncü Kadın Ligi gereksiz ve çok takım var. Sadece para alabilmek için duruyorlar' yorumunda bulunmuştu.

Haber: Kenan KAYA

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127