banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Samsun siyaseti 'Tirit'te buluştu

Havzalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince "15. Tirit Gecesi" düzenlendi.

SAMSUN HABER 02.03.2019, 22:52
Samsun siyaseti 'Tirit'te buluştu

İlkadım Belediyesinin destekleriyle Havzalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Derebahçe Sosyal Tesislerinde  "15. Tirit Gecesi" düzenlendi.

AVRUPA'DA TİRİT GECELERİ...
Havzalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yahya Bozkurt, tiritte her zaman iddialı olduklarını belirterek, "En güzel tiridi kim yapar şeklinde güzel tartışmalara konu olduk. Samsun'u aşıp ilk defa Avrupa'da tirit geceleri düzenlemeyi başardık. Uzun yıllar aralıksız sürdürdüğümüz tirit gecesini bu yılda sürdürüyoruz" açıklamasında bulundu.

'ÖZEL BİR ORGANİZASYON'
İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Erdoğan Tok, tirit gecesinin her kesimi bir araya getiren özel bir organizasyon olduğuna dikkat çekerek şu ifadelerde bulundu;
''Yerel yöneticiler olarak her zaman bu tür organizasyonların yanındayız. Samsun'da yaşayan insanlar olarak Samsunluyuz. Hepimizin bir yerlerden gelen kişilerimiz var. Hepimiz bir, beraber olduk. Örflerimizin yaşatılması adına bunlar çok önemli şeyler. 5 yıldan beri çok güzel işlere imza atmanın, büyük projelere imza atmanın mutluluğuyla şimdi Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olarak sizlerin karşısına çıktım. Her kesimden oy talep etme noktasındayım. Yönetimde hiç ötekileştirmeden herkese eşit mesafede hizmet anlayışlı içerisinde oldum. İnşallah bu seçimlerde de sizlerin desteklerini istiyoruz"

SAMSUN TİRİTTE BİR NUMARA
Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ise bu tür organizasyonların önemi vurgu yaparak, "Tiridi Türkiye'de birçok ilde yaparlar. Karslılar, Çorumlular yapar ama bizim tiridimizin yanına yanaşamıyorlar. Samsun tirit konusunda Türkiye'nin bir numarası. 31 Mart'ta görev nasip olursa hem Samsun merkezde hem Havza'da çok güzel hizmetlere inşallah vesile olacağız" şeklinde konuştu.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Güner Armutlu da tirit gecesine her zamanki gibi sponsor olduklarını belirterek, tirit gecesine gelen herkese teşekkürlerini iletti.

Gecenin sonunda, Yahya Bozkurt, Başkan Tok'a ve Güner Armutlu'ya hediye takdim ederken, tirit gecesine, Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı Sebahattin Özdemir ve çok vatandaş davetli katılım gösterdi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!