Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun protokolünden önemli mesajlar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, “Günümüzde gençlere sahip çıkmak en önemli görev. Çünkü gençlerin elinden tutup sahip çıkmazsak,uyuşturucu baronlarının eline düşecekler ve neticede gençlerimizi kaybedeceğiz" dedi

Samsun protokolünden önemli mesajlar
banner1311

Futbol Taban Birlikleri tarafından Samsun protokolüne Atakum İlçesi Yalı Kafe’de kahvaltı programı düzenlendi. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, Yol-İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı İbrahim Uzun, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, amatör spor kulüpleri temsilcileri ve sporcular katıldı.

GENÇLERİMİZİ KAYBETMEYELİM
Programda konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, sporun önemli olduğunu belirterek, “Görevlerde bulunduğum gerek Bafra'da, gerek Büyükşehir'de her zaman sporcunun yanında oldum. Bizim değerlerimizi geliştirme ve yaşatma adına her ne adım atan varsa, kim bir hizmet yapıyorsa herkesin destekçisi olduk. Bundan sonra da olacağız. Bir kulübü kurup yönetmek kolay bir iş değil. Günümüzde gençlere sahip çıkmak en önemli görev. Çünkü gençlerin elinden tutup sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkıyor. Uyuşturucu baronlarının eline düşecekler ve neticede gençlerimizi kaybedeceğiz. O bakımdan bu anlamda görev yapanları çok önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Türk sporunun gelişmesi adına tabi ki bizim katkılarımız olacak ve inşallah Samsunsporumuz Süper Lig'de olur. Samsun'da futbolun gelişmesine katkı sağlarız” dedi.

SAMSUNSPOR ŞAHLANACAK
Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ise yaptığı konuşmada Samsunspor denildiği zaman hoş bir marka değerinin akla geldiğini belirterek, “Samsunspor, İspanya'da Real Madrid gibi anlaşılıyor. Siz, bakmayın İstanbul'da spor kulüplerinin arkasındaki seyirci kitlesine. Samsun bir marka bir imaj. Samsunspor'u icra edenler sporun centilmenlik ruhuna yakılır şekilde hareket etmişlerdir ve her zaman başarıya odaklanmışlardır. Bugün Samsunspor denildiği zaman çok hoş bir marka değeri akla gelir. Çok şükür kulübümüz de oldukça iyiye gidiyor. Biz, 31 Mart'tan sonra da bütün imkanlarımızı kullanacağız. Öyle ki Samsunspor benim zamanımda süper lige çıktı.  Ben proje tanıtım toplantısında Samsun şahlanacak dedim, İnşallah Samsunpor da şahlanacak” diye konuştu. 

95 BİN LİSANSLI SPORCU
Samsun’da 95 bin lisanslı sporcu olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ise, “Samsun spor yatırımları konusunda Türkiye'nin öncü şehri. Tesislerimizle, alt yapı yatırımlarımızla inşallah yakın zamanda daha da geliştireceğiz. 2002 yılında Samsun'da 67 spor kulübü vardı, bugün 316 spor kulübü var. Yine aynı yılda 3 bin 177 lisanslı sporcu vardı, bugün 95 bin 114 lisanslı sporcumuz var. Yani büyük bir gelişim ve dönüşüm yaşandı.  İş sadece spor tesisi yapmakla bitmiyor. Yalnızca 1.6 milyar yatırımı spor alanında yapmak bizim için çok önemli” dedi. 

Haber:Dilber BAHADIR, Uğur ATICI


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308