banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun protokolünden birlik çağrısı - Samsun haberleri

banner1357

Samsun protokolü, yayınladıkları mesajlarla, Kurban Bayramı'nı kutladı

SAMSUN HABER 11.08.2019, 09:20
Samsun protokolünden birlik çağrısı - Samsun haberleri
banner1353
banner1375

Samsun protokolü, yayınladıkları mesajlarla, Kurban Bayramı'nı kutladı

KURBAN KİMSESİZLERE UMUTTUR
Samsun Valisi Osman Kaymak, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kurban Bayramı'nın özünde paylaşmayı, başkalarını düşünmeyi, kardeşçe kucaklaşmayı bağrında saklayan vakitler olduğunu belirten Vali 
Kaymak, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ülkemizin dört bir yanında insanların birbirleri ile kaynaştığı başta sevgi olmak üzere, milletimizin kültüründe ve tarihi derinliklerinde var olan bütün ahlaki meziyetlerin bir bütün halinde milletçe paylaşıldığı bir Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı; barışın, birliğin, yoksula, kimsesize umut olmanın bayramıdır. Her türlü dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı bu müstesna günleri, eş, dost ve akrabalarımız ile yaşamak, yardıma muhtaç ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir. Milletçe birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin verildiği bu bayram günlerinde; aziz şehitlerimiz ve onların bizlere emaneti olan onurlu aile fertleri ve yakınlarını bir kez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık, komşuluk ve dostluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle kucaklaşmak bizleri daha da güçlü kılacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle başta Samsunlu hemşehrilerimin olmak üzere; tüm İslam âleminin bayramını kutlar, her gününüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerinizle birlikte geçmesini diler; selam, sevgi ve saygılarımı sunarım." 

MAZLUMUN GÜVENLİ LİMANIYIZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Kurban Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında bayramların kalpleri yakınlaştırdığını belirten Karaaslan, "Millet olma bilincimizi tazeleyen, birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma duygularımızı zirveye taşıyan, bereketiyle gönüllerimizi besleyen Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın huzurunu ve sevincini yaşıyoruz. Mübarek Kurban Bayramı, Dünya’nın neresinde ve rengi, ırkı, dili ne olursa olsun bütün Müslümanları aynı duygu ve değerlerde buluşturmakta, kalplerimizi yakınlaştırmakta ve birliğimizi perçinlemektedir" dedi.

Boşa çıkarma vesilesi
Türkiye'nin sorumluluklarının her daim devam ettiğini ifade eden Karaaslan, mesajında şu ifadelere yer verdi:  "Sosyal adaletin gerçekleşmesine sağladığı katkı ve millet anlayışını güçlendirmesiyle kurban ibadeti ve idrak ettiğimiz bayram, bizi birbirimize düşürmeye, bin yıllık kardeşliğimizi zedelemeye, beraberliğimizi bozmaya yönelik tüm saldırıları milletçe boşa çıkarmaya vesiledir. Türkiye olarak tarihi sorumluluğumuzun gereğiyle; Suriye’den Arakan’a, Filistin’den Türkistan’a kadar dünyanın pek çok yerinde gariplerin hamisi ve mazlumun güvenli limanı olmaya devam ediyoruz. Ülkemizin, İslam aleminin ve tüm insanlığın hayrına vesile olması duasıyla, Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum."


SEVGİ İLE YOĞRULDUK
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Bayramların canlı tutulması gereken değerlerden birisi olduğunu belirten Milletvekili Yılmaz, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Önemli ve canlı tutulması gereken bir çok değerlerimiz vardır. Dini bayramlarımızda bunların en önemlileridir. Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir.  Kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine, sevinç ve kederlerin paylaşılarak milletçe el ele, gönül gönüle, dirlik ve düzenliğimizin devamına vesile olan bayramlar, özü benimsenerek ve gerekleri yerine getirilerek icra edilmelidir. Birbirimize şuankinden daha çok sarılmalıyız. Ülkemizin kalkınması, gelişmesi, refah düzeyimizin yükselişini sürdürmesi, dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yerimizi almamız için verilen mücadeleye odaklanmalıyız. Huzurumuzu, birliğimizi bozacak hiç bir girişime fırsat vermemeliyiz. Biz sevgiyle yoğrulmuş bir milletiz. Biriz, birliğimiz güçlenerek daha da gelişmekte, herkesi kıskandırmaktadır. Türkiye, milletiyle  gücüne güç katarak ilerlemektedir. Tüm dünyada barışın ve huzurun hakim olması, İslam coğrafyasında akan kanların artık durması ise en önemli temennimiz olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle kestiğimiz kurban ve dualarımızın kabul olmasını temenni ediyor, tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."

KARDEŞLİK BAKİ KALACAK

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Milletvekili Köktaş kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: " Bayramlar, aziz milletimiz için çok derin anlamlar ifade etmektedir. Birlik, beraberlik, kardeşlik, neşe ve sevinç günleri olan bayramlar, aynı zamanda yardımlaşma ve dayanışma günleridir. Bugünler, büyükleri hatırlama, küçükleri sevindirme günleridir. Kendimizi yenileme ve tazeleme günleri olan bayramlar, umutlarımızı diri tutma günleridir. 
Birlik ve beraberliğimizin sayesinde Türkiye Cumhuriyeti bugün bölgenin en güçlü, en istikrarlı ülkesi haline gelmiştir. Fakat Türkiye'nin güçlenmesini ve büyümesini istemeyenler, bugün ülkemizin üzerinde oyun oynayan şer odakları nihai hedeflerine asla ulaşamayacaklardır. Milletimizin birliğine ve beraberliğine yönelik tuzaklara karşı asla rehavete kapılmayacak, her zaman birlik ve beraberlik içinde omuz omuza durarak, kardeşliğimizi ebediyen baki kılacağız. Şehit ve gazilerimizi de rahmet ve şükranla anıyor, ailelerine ise bir kez daha sabırlar diliyorum. Başta şehit aileleri, gazilerimiz ve onların yakınları olmak üzere aziz milletimizin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyor, bayramın, İslam alemi ve vatan toprağı üzerinde, şanlı bayrağımızın altında yaşayan herkes için sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum."

KIRGINLIKLAR UNUTULMALI
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Yaşar, mesajında  yen bir Kurban Bayramı'nı daha birlik ve beraberlik içinde karşılamanın mutluluğunu ve huzurunu yaşadıklarını belirtti. Bayramların getirmiş olduğu manevi havanın hep birlikte çok iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Yaşar, şunları kaydetti: "Kırgınlıklar ve dargınlıklar unutulmalıdır. Bayramdan güçlü bir şekilde çıkılmalıdır. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma bu bayramda da ön planda tutulmalıdır. Fakir, yoksul ve güçsüzler gözetilmeli, kimsesizlere yardım eli uzatılmalıdır. Kimsesizlerin kimsesi olunmalı, yetimlerin, öksüzlerin, hastaların ve düşkünlerin kapısı çalınmalı ve ziyaret edilmelidir. Böylece, bayram sevinci toplumun bütün kesimlerine yaşatılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Samsunlu hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin, milletimizin ve tüm Türk-İslam Alemi’nin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, bayramın tüm insanlığa huzur, mutluluk ve barış getirmesini dilerim.''

HAYIRLARA VESİLE OLSUN
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Kurban Bayramı nedeniyl yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kurban Bayramı, özellikle bizlere yardımlaşma dayanışma ve paylaşmayı ifade etmektedir. Kurban ibadeti, bireye gerektiğinde malını ve canını Allah yolunda feda edebilme bilincini aşılar. Elindekileri ihtiyaç sahipleriyle paylaşma alışkanlığı kazandırır. İnsanların birbirleriyle kaynaşmalarına, birbirlerini sevip saymalarına ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmelerine vesile olur. Yüce Allah’a kulluk bilincinin bir gereği olarak yaptığımız kurban ibadetinin manen arınmak ve aklanmak, kırgınlıkların, küskünlüklerin ve anlamsız çekişmelerin son bulması için de iyi bir fırsat olacağı şüphesizdir. Bayramlarda büyüklerimizi ziyaret edip ellerini öperek hayır dualarını almayı da unutmamalıyız. Ayrıca bayramları sadece kendimiz, ailemiz ve yakın çevremizle yaşamamalı, yoksullara, öksüz ve yetimlere, engellilere, şehit ailelerine, hastalara ve özellikle çocuklarla ilgiye muhtaç her vatandaşımıza bayramı bayram gibi yaşatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerimle tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, Bayramının ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."
Tekkeköy Belediyesi'nde bayramlaşma, ikinci gün saat 13.00’da Tekkeköy Meydanı'nda yapılacak.

 BUGÜNLER FIRSAT BİLİNMELİ
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayramın Terme, Samsun ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Kılıç,  yardımlaşma ve kardeşlik bağlarının bütün safhalara yayılması tememisinde bulundu.
Başkan Kılıç, mesajında, "Hep birlikte bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın neşesini, sevincini ve bereketini yaşıyoruz .Kırgınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hakim olduğu bu mana iklimine bizleri kavuşturan Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Birlik ve beraberliğimizin simgesi olan bayramlar, toplumumuzu kaynaştıran, hoşgörü ve birlikteliğin artmasını sağlayan, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, millet olma şuurunun şekillendiği, milli birlik ve beraberlik hislerinin kuvvetlendiği günlerdir. Böyle güzel günleri fırsat bilerek bu bayram coşkusunu elimizin uzandığı her yere taşımalı, sevinçlerimizi olduğu kadar, keder ve acılarımızı da paylaşmalıyız" ifadelerini kullandı. 

YAKINLAŞMA İÇİN BÜYÜK FIRSAT
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kılıç mesajında şu ifadelere yer verdi: "Gönül dünyamızı zenginleştiren, dini ve milli hislerimizi hareketlendiren, toplumsal hayatı canlandıran, akrabalık bağlarını kuvvetlendiren, komşuluk ilişkilerini yenileyen, yoksulları sevindiren, birey olarak birbirimizden kaçış dönemi değil, birbirimize yakınlaşma dönemi olan bayramlarımızı kutlarken, bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğe her şeyden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu süreçte, toplum olarak dünyaya eşsiz bir dayanışma örneği sergilemek olmalıdır. Bayramlar bu bilinçle kutlandığı vakit değer kazanır ve ancak bu şekilde bireysel huzur, mutluluk ve sevgi paylaşımı kitlesel boyutta derinden hissedilebilir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı'nı kutlar, barış ve huzur içinde daha nice bayramlara ulaşmayı temenni ederim. Saygı ve sevgilerimle."

GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayramların; kardeşlik bilincini yenilemeye, dayanışmayı, paylaşmayı daha da pekiştirmeye vesile olan özel günler olduğuna dikkat çeken Aksu, "Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan bayramlarda; birbirimize gönlümüzü açarak muhabbetle kucaklaşmalı; hanelerimize, sevdiklerimize ve çevremize sevinç taşımalıyız. Büyüklerimizi, hastalarımızı ve kimsesizleri hatırlayarak ziyaret etmeliyiz. İhtiyaç sahiplerininin kapısını çalmalı, kurbanlarımızı paylaşarak onların hanelerindeki bayram sevincini artırmalıyız. Birlik ve beraberlik şuuru içerisinde hareket etmeli; şehitlerimizi yad etmeli, gazilerimizi kucaklamalı; kadınlarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz dahil olmak üzere toplumun her kesimiyle bağ kurmalıyız. Kısacası; millet olma şuuru içerisinde sımsıkı kenetlenmeli ve bu anlayışla geleceğe umutla bakmalıyız. İdrak edeceğimiz Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını diliyor, milletimizin ve tüm İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Yine bu vesile ile Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizin ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını diliyorum" dedi. 


 

Yorumlar (0)
10°
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40