banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun otogarında şehir içi servisler kaldırıldı

banner1357

Samsun'da  otobüs firmaları aldıkları kararla  Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde  yolcu servis hizmetlerini iptal etti

SAMSUN HABER 18.10.2018, 17:22 18.10.2018, 17:51
11280
banner1353
banner1375

Otobüsçülerin  gider kalemlerini azaltmak amacıyla alınan önlemler doğrultusunda İstanbul, Sinop ve Muğla'nın Ardından Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali 'nde  şehir içi servisler kaldırıldı.

TAMAMEN EKONOMİK SEBEPLER 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunun Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Samsun Şube Başkanı Zeki Çalık, "Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı sektör olarak İstanbul'da başlatılmış olan bu karardan sonra bizde TOFED Samsun olarak firmalarımızla ile bir araya geldik ve maliyetleri nasıl azaltılabileceği konusunda istişarelerde bulunup yıllardır ücretsiz olarak sürdüğümüz servis hizmetlerini görüş birliği ile kaldırdık. Bu gece yani 18.10.2018 tarihinde  gece 00:00'dan itibaren servisler artık vatandaşlara hizmet vermeyecek. Çünkü en büyük maliyet kalemlerimizden biri servislerin mazot fiyatlarıydı. Herkes bu sektörün maliyetlerinin arttığını biliyor, dolayısıyla bu konuda birlik olup bir takım adımlar attık" dedi.

KAÇINILMAZDI
Belediye ile ortak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Başkan Çalık, "  Samsun Büyükşehir  Belediye Başkanı Zihni Şahin'in konu ile ilgili  ziyaret edip alt yapısı hazır olan çalışmalarımız hakkında bilgiler sunduk ve ortak bir karar vardık. Ayrıca başkanımız  SAMULAŞ ve kendi belediye araçları konusunda da destek verileceğinin de bilgisini verdi. Yine bize bu konuda bize destek veren Galip Öztürk ve  TOFED'e çok teşekkür ediyoruz. Son olarak vatandaşlarımız merak etmesinler bir alışma süreci olacaktır elbette biz yine  vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışacağız. Bizim arzumuz artan mazot fiyatlarından ötürü servis yükünü aza indirmekti. Dolayısıyla servislerin kaldırılması kaçınamaz bir hamle oldu" ifadelerini kullandı.


Samsunlu vatandaşlar servislerin iptal edilmesine ne diyor ?   
BU MİLLET NE YAPACAK?    

Engin KAYA:Zaten memlekette iş güç yok ekonomik durumlar almış başına gitmiş. Ne yapsın bu millet taksiyle mi gidip gelsin ?Zaten paramız yok. Allah bizim yardımcımız olsun. Kötü oldu, böyle yapmamaları gerekiyordu.

YALNIŞ BULUYORUM
Muhammet YAZICI: Böyle bir kararın nasıl alındığına dair bir bilgim yok. Kötü alınmış bir karar. Hiç hoşuma gitmedi. Gece saatlerinde otogara giden kadınlar, çocuklar ve yaşlılar var. Bu kararı alırken bunları hiç düşünmüyorlar mı? Çok yanlış buluyorum katılmıyorum. Ve bu kararda  firmaların kaybedeceğini düşünüyorum.

BÜYÜK REZİLLİK
Caner USLU: Hadi ben erkeğim otostop çekerim. Bir şekilde başımın çaresine bakmaya çalışırım. Ama otobüste seyahat eden kadınlar çocuklar ve yaşlılar ne yapacaklar?Onlar gecenin bir vakti taksi arayışına mı girecek? Parası olmayan ne yapacak ? Bence büyük bir rezillik.  Garip bir durum. 

HİZMET AKSAMAMALI
Adnan SARIKAYA:Bunlar yanlış yapmışlar. Mazot fiyatını zaten durumu belli ama hizmetin hiçbir şekilde aksamaması gerekiyordu bu alınan kararı doğru bulmuyorum. Şimdi vatandaşın parası varsa taksiye binecek yoksa ne yapacak bu vatandaş ? Bizi zaten kimsenin düşündüğü yok ki.  Gerçekten yanlış. Bu karardan dönülmeli.

DOĞRU BULMUYORUM
Alaaddin İNANÇ: İnsanlar zorunda kalır. Uzaktan gelen bir vatandaş gecenin bir vaktinde otogara inerse ne yapacak bu vatandaş otogarda mı yatıp kalkacak. Bize karşı eylem falan mı yapıyorlar yoksa kesinlikle doğru bulmuyorum bu karar değişmedi

Haber: Dilber BAHADIR- Emre ÖNCEL

Yorumlar (34)
sefer 2 yıl önce
vatandaş 12 den sonra otogarda mahsur kalacak.helal olsun ....
emin karagüzel 2 yıl önce
otogar taksi köşe oldu
Köksal Gençbay 2 yıl önce
Bence devlet vatandaşı mağdur etmez önerim şehirlerarası yolcu taşımacılığı işine belediyeler girmeli rekabet oluşmalı vatandaşa şehirlerarası otobüs taşımacılığında tercih hakkı sağlanmış olur.
Zehra talayman 2 yıl önce
Yanliş buluyorum. Hem halkımız zorluk cekecek. Gece yarısı bayan yolcular icin güvenli oluyordu. Ayrıca bu servislerde calışanlar işsiz kalacak. Bu kuralı cıkaran kendisinin işsiz kalacagını hic düşündümü nasıl bir duygu bir düşunsün. Onlarada bir iş sahasi göstermesi lazimdegilmi.
Erol Köseoğlu 2 yıl önce
ya bırakın Allah aşkına
maliyet kısmak icin hizmet iptal mi edilir gecenin bi yarısında bi üniversite öğrencisi ya da hiç farketmez bi vatandaş kalacak otogarda firmalar maliyet kisacak yolcu gecenin bi vakti kimin umurunda..ama doğru demişler alışır bu millet..sanki gece otobüs var otogara da yardımcı olacaklarmis...sanki bedava götürüyorlar madem ki maliyette sıkıntı var kişi başı bi ücret belirleyin alın parasını ama iptal etmeyin mağdur oluyo vatandaş mağdur güzel kardeşim
E.k 2 yıl önce
Şehir içi yolcu tarifesi uygulayabildiniz bunu böyle alıştıran otobüs firmaları birden servisleri kesmek yanlış
Çok kötü oldu bu 2 yıl önce
Bu çok kötü oldu Atakum dan otogara giden arac sayısı belli değil durakları belli değil çok saçma bir düzen oldu ben burada öğrenciyim yeri geliyor gece binmem gerekiyor servis olmadığı için gece 1 de binicegim otobüs için 10 da minibüse binmem gerekecek o kadar saat ne yapacak bu insanlar orda ayıptır günahtır...
Zeki pulgir 2 yıl önce
Yanliş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
az bulutlu
Namaz Vakti 11 Temmuz 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:05
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 22:04