banner1496

banner1499

banner1334

Samsun mücadelede örnek olacak - Samsun haber

banner1357

2019 Yılı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsun, özellikle bu konuda görevini en iyi şekilde yaparak örnek çalışmayı ortaya koyacak diye düşünüyorum" dedi

SAMSUN HABER 16.01.2020, 15:31
402
Samsun mücadelede örnek olacak - Samsun haber
banner1353
banner1375

2019 Yılı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı, 80 ille eş zamanlı olarak Vali Osman Kaymak’ın'ın başkanlığında, Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirildi.
Toplantıda konuşan Vali Kaymak, "Samsun, özellikle bu konuda görevini en iyi şekilde yaparak örnek çalışmayı ortaya koyacak diye düşünüyorum" dedi.

EN ÖNEMLİ SORUNLARDAN
Uyuşturucunun çağın en önemli hastalıklarından biri olduğunu ifade eden Vali Kaymak, "Çağımızın, şehirleşmenin ve kentleşmenin getirdiği sosyal sorunların önlenmesi için uyuşturucu ve bağımlıkla mücadele konusunda biliyorsunuz çok sayıda çalışma yapıyoruz. Her ayın sonunda da bu konuda toplantılar yapıp, değerlendirmeler yapıyoruz. Bütün bu çalışmalarımıza ve önlemlerimize rağmen maalesef madde kullananlar ve bu illete kapılarak hayatını kaybeden, bununla mücadele veren gençlerimiz var. Uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığı çağımızın bir hastalığı olmakla birlikte toplumumuzu da tehdit ediyor" diye konuştu. 

İÇİŞLERİ BAKANI'NA SUNULACAK
Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda mevzuat çalışmaları yapıldığını dile getiren Vali Kaymak, "Bu sorunun çözümü de bir kuruma bir kişiye bırakılamayacak kadar ciddi. Bu konu toplumun her kesimini ilgilendiriyor. Bütün kurumların verilen görevleri en iyi şekilde hakkıyla yerine getirmeleri ve bu işi samimiyetle takip etmeleri gerekmektedir. Biz bu toplantının sonuçlarını Sayın İçişleri Bakanımıza arz edeceğiz. Bakanımız sonuçları yakinen takip ediyor. Onun için hangi kurum kendisine tevdi edilen görevde ne tür bir çalışma yaptıysa bunu da kurum kurum bakanlığa rapor edeceğiz. Samsun özellikle bu konuda görevini en iyi şekilde yaparak örnek çalışmayı ortaya koyacak diye düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:43
Güneş 05:26
Öğle 12:46
İkindi 16:39
Akşam 19:56
Yatsı 21:32