banner1320

Samsun MMO'dan LPG uyarısı!

Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail Yolaydın, LPG hatlarının ve tank kurulumlarının yetkisiz kişiler eliyle yapılmasının tüm vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye attığını söyledi

Samsun MMO'dan LPG uyarısı!
banner1314

Samsun'da yaşanan doğalgaz patlamasının ardından MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail Yolaydın, LPG konusunda uyarılarda bulundu. 

Önemli açıklmalarda bulunan Yolaydın, "İlkadım adresinde bulunan bir iş yerinde bir patlama meydana geldi. Yapılan ilk tespitlerde patlamanın Doğalgazdan mı yoksa LPG den mi kaynakladığı hususu tespit edilemedi. Bunun nedeni ise işyerinde hem LPG hem de doğalgaz kullanan ekipmanların bulunması. Olay Yeri İnceleme Ekiplerinin araştırmasına ve hazırlayacağı rapora göre konu netlik kazanacak. Patlamanın doğalgazdan mı yoksa LPG’den mi kaynakladığının tespit edilmesinden ziyade daha önemli bir konuya tüm halkımızın dikkatini çekmek istiyoruz" dedi.  

DENETİM SAĞLANMALI 
LPG'nin üç kullanım alanı bulunduğunu belirten Yolaydın, " MMO Samsun Şubesi olarak uyarıyoruz. Yüksek basınçlarda taşınması, bu şekilde depolanması, basıncının düşürülerek gaz haline getirilmesi yöntemi ile kullanıma sunulması nedeni ile doğalgazdan çok daha tehlikeli bir yakıt olan LPG’nin kamusal denetimlerinin mevzuat eksikliklerinin bir an evvel giderilmesi, periyodik olarak her türlü LPG sisteminin uzman ve yetkili kişi ve kurumlarca denetlenmesi sağlanmalıdır" dedi. 
           

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300