banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun MEMGE, gurur kaynağı oldu

banner1357

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 4. Dönem kursiyerlerini yetiştiren MEMGE Kursunu ziyaret ederek kursiyerler ve eğitmenlerle bir araya geldi

SAMSUN HABER 09.09.2018, 14:15 29.09.2018, 15:52
Samsun MEMGE, gurur kaynağı oldu
banner1353
banner1375

İlkadım Belediyesi ve Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ortaklığında ve İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğü ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülen ve şu an 4. Dönemi devam eden Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) Aşçılık Kursu İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u ağırladı.

BAŞKAN TOK: MEMGE AVRUPA'DA BAŞARI YAKALADI
Ziyarette Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Balcı, İzleme Uzmanı Emre Bayraktar, Kurs Koordinatörü Elmas Odabaş,Kurs Eğitmenleri Şafak Yıldırım, Münevver Mutlu, Didem As ve Beyza Nur Yıldırım’ın yanı sıra kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Tok, “MEMGE Kursumuz istihdama sağladığı katkı ve Avrupa çapında yakaladığı başarı ile en önemli projelerimizden biri haline geldi” dedi.

'YOĞUN TALEPLE KARŞILAŞTIK'
Başkan Tok, MEMGE kursunun her geçen dönem yoğun talep aldığını, hizmet sektöründe aranan kalifiye eleman için artık bir marka haline geldiğini ifade etti. Tok, "MEMGE Kursumuzun açılışını yaparken başarılı olacağını tahmin ediyorduk. Ancak Lokantacılar Odası Başkanımız İsmail Balcı başta olmak üzere eğitmenlerimizin çabası ve kursiyerlerimizin başarısı ile tahminlerimizin çok üzerinde bir başarı yakaladık. Bu da her geçen gün talebin artmasını sağladı. Böyle yoğun bir talep varken bizlere de bu kursumuzu sürdürmek düşüyor. Bu kursumuzu her ziyaret ettiğimde kendimi dinlenmiş olarak hissediyorum. Burada hem samimi ortam hem de yakaladığımız başarı manevi olarak bizleri dinlendiriyor" diye konuştu. 

'EMEK VE ÇABALARIMIZ BOŞA GİTMİYOR'
Kursiyerlerle sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “MEMGE Kursumuz istihdamın yanı sıra kalifiye eleman yetiştirme açısından büyük bir eksiği tamamlıyor. Samsun’da hızla gelişen hizmet sektöründe kaliteli hizmeti yakalamak adına kalifiye eleman açığını kapatmak büyük bir öneme sahip. İşte bu kursta da proje ortaklarımızla birlikte yakaladığımız başarı geçtiğimiz yıllarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızca da en iyi Avrupa Birliği Projesi ödülüne layık görüldü. Bu da demek oluyor ki burada harcadığımız emek ve caba boşa gitmiyor. Kursumuzdan mezun olan gençlerimiz %80’leri geçen bir istihdam oranı ile hayata atılıyor MEMGE gurur kaynağımız oluyor. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyor kursiyerlerimize de başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42