banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Samsun Medya Grubu’ndan Çarşamba’da 'Çat Kapı Siyaset'

Samsun Medya Grubu, 15 kişilik ekip ve üç canlı yayın aracıyla ilçelerde ‘Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında seçimin nabzını tutmaya başladı. Ekibimiz, ilk durağı olan Çarşamba'da son durumu gözlemleyerek analiz etti

SAMSUN HABER 20.02.2019, 11:07 21.02.2019, 10:27

Samsun Medya Grubu (SMG) 31 Mart 2019 yerel seçimlerine 39 gün kala ilçelerin nabzını ‘Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında tuttu. 

15 kişilik bir ekip ve üç canlı yayın aracıyla ilçelerde seçimin nabzını tutan ekibimiz, Çarşamba İlçesi’nde ziyaretler gerçekleştirip son durumu analiz etti. 

UZUN VE İPEK VATANDAŞLARLA GÖRÜŞTÜ
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı, usta Gazetesi Necdet Uzun ile ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek, Çarşamba İlçesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Gençler, kadınlar, yaşlılar ve esnafla görüşen Uzun ve İpek, ilginç tespitlere tanık oldu. Vatandaşlar gerçekleşen sohbette beklentilerini ve taleplerini dile getirdi.

'Çat Kapı Siyaset' programında önceden haber verilmeden partiler ve STK’lara yapılan ziyarette görüşler alındı. Ekibimiz, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı röportajda şu görüşleri aldı: 

BU İLÇEYE GÜZELLİKLER YAKIŞIR
Furkan YILMAZ: Seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Allah’ın izniyle bu seçimlerden de inşallah alnımızın akıyla çıkacağız.  Halit Doğan tüm kesimin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte birisi. Herkesin gönlünde kesinlikle birisi yatar ama bence bu ilçeye en yakışan başkan Halit Doğan'dır.

BAŞKANIMIZ DOĞAN OLSUN
Gülseren DOĞAN: Çalışmalarımız oldukça olumlu gidiyor. Başkan adayımız Halit Doğan zaten vatandaşın yanında onlarla birlikte oluyor. Bu durum da bizi oldukça mutlu ediyor. Eğer vatandaşlarla gönül belediyeciliğin hakim olmasını istiyorsa muhakkak Halit Doğan'a oy vermeli.

İNSANLARLA İLETİŞİM KUVVETLİ
Ali ALKAN: 2002 yılından beri partide çalışıyorum. Parti teşkilatlarımızın insanlarla olan iletişimi oldukça kuvvetli. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dünya lideri. Her koşulda vatandaşın yanında olan birisi. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Ekibimizin Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki izlenimlerinde ise şu ifadelere yer verildi: 

CUMHUR İTTİFAKI VERİMLİ GEÇİYOR
Adem EKİCİ: Saha çalışmalarımızı da verimli geçirmeye çalışıyoruz. Seçimlere Cumhur İttifakı ruhunun yaracağını düşünüyoruz.  İstihdam konusunda sorunlarımız var. İnşallah seçimi aldığımızda bu sorunu çözüme kavuşturmaya çalışacağız.  Türkiye'nin geleceği ve bekası için çok doğru bir karar aldığını düşünüyorum. 

BU BİR BEKA MESELESİ
Engin SOYCAN: Yaklaşık 2 yıldır partideyim. Elimizden geldiği kadarıyla vatandaşın sorunlarına çözüm olamaya çalışıyoruz. İki liderin aldığı Cumhur İttifakı kararının çok doğru olduğunu düşünüyorum. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi bu bir beka meselesidir. Vatandaşlarımızın da bu hususa dikkat ettiğini düşünüyorum.  Çarşambamız için güzel sonuçların olacağını düşünüyoruz. 

Seçimlere Millet İttifakı çatısı altında girecek olan CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanlıklarında ise şu izlenimler yer aldı: 

ÇARŞAMBA'DA SEÇİM BİZİM
İlhan YÜRÜKÇÜ (CHP Çarşamba İlçe Başkanı): Bizim adayımız Samsun'da ilk açıklanan adaylar içerisindeydi. Adayımız 8'inci aydan beri çalışıyor. Bu seçimde iktidar partisi umduğunu bulamayacak. Bu kendiliğinden olacak. İnsanlar artık bıkmış durumda. Bu seçimlerden de oldukça farklı sonuçlar çıkacağına olan inancım tam. İYİ Parti bize yabancı değil. Büyükşehirde destek anlamında biz yine var olacağız. Çarşamba'da da Millet İttifakı da bize güç verecektir. Umutluyuz, alacağız.

OLDUKÇA UMUTLUYUZ
Ahmet SOYKAN: Bu seçimlerden oldukça umutluyuz. Şampiyon biz olacağız. Çalışmalarımız da oldukça yerinde ve güzel gidiyor. Ümitlerimizde haliyle olumlu oluyor. Çünkü ülkenin ekonomisi almış başını gidiyor. Vatandaşında bu süreci gördüğünü düşünüyoruz. Ekonomi kötüye giderse her şey kötüye gider. Bu yüzden vatandaşın iyi düşünmesi lazım.

HER ŞEY İYİ OLACAK
Selviye AKKAYA: İYİ Parti olarak çalışmalarımız verimli geçiyor. İnsanlarla bir araya gelip seçim sürecini değerlendiriyoruz. Türkiye gerçekten iyi olacak ve huzuru İYİ Parti'de bulacak. Bu yüzden Çarşamba İlçesi'nden de iyi şeyler bekliyorum. 

Saadet Partisi’ne giden ekibimiz ise röportajlarda şu görüşleri aldı: 

ADAYIMIZIN YANINDAYIZ
Adem SAPANCI: (Saadet Partisi Çarşamba İlçe Başkanı): Çarşamba'da inşallah her şey güzel olacak. Tüm seçim bölgelerini ziyaret ediyoruz. Partiler arasında kardeşlik duygusu içerisinde çalışmalar yapılmasını istiyoruz. Parti teşkilatı olarak bu seçimi alacağımızı düşünüyoruz. Halkla kucaklaşıp çalışmalarımızı ona göre şekillendireceğiz. 

1 NİSAN ŞAKASI
İmdat KÖSE: Çok uzun zamandan beri sahadayız. Gençlik kolları olarak adayımızın yanındayız. İnşallah 31 Mart'ta 1 Nisan şakası olarak Saadet Partisi'ni ilçede tesis edeceğiz. Ben bu seçimlerde herkesin kibirden uzak, mütevazı ve saygılı olarak ilerlemesini istiyoruz.  

UMUT ETTİKLERİNİ BİZ VERECEĞİZ
Sebahattin SANCAR (SP Belediye Başkan adayı): Çarşamba'da yüksek ivme ile çalışmalara devam ediyoruz. Özelliklerde köylerde bize karşı bir sıcakkanlılığın olduğunu görüyoruz.  İnşallah onların umut ettiklerini bizler vereceğiz. Seçim memleketimiz için hayırlısı ne ise o olsun. Vatandaşlarımız muhakkak sandığa gitsin oyunu versin.

VATANDAŞLARIN GÖRÜŞLERİ
Sahada yer alan diğer ekibimiz ise vatandaşların görüşlerini aldı. İlçedeki vatandaşlara, “Yerel seçimler hakkında ne düşünüyorsunuz, beklentileriniz nedir, tercihiniz hangi yönde olacak?” diyen ekibimize vatandaşlar şu yanıtları verdi: 

AK PARTİ ADAYINI DESTEKLERİM 
Ali ERAT: Bu zamana kadar yapılan her hizmetten memnun kaldık. AK Parti iktidara gelene kadar hizmet görmemiştik. O yüzden mevcut durumdan memnunuz. İlçemizin adaylarını tanıyorum ve Halit Doğan’ı destekliyorum. İlçemizde başarılı olacağından eminim. Tanıdığım kadarıyla en iyisi diyebilirim. Kendisi çok iyi bir insandır. Büyükşehirde ise AK Parti Adayı Mustafa Demir’in kazanmasını isterim. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. 

ADAYLAR GAYET BAŞARILI
Mustafa BAŞ: Ben Çarşamba İlçesi’nde AK Parti’nin kazanacağını düşünüyorum. Halit Doğan gayet başarılı bir aday. O yüzden destekliyorum. Büyükşehirde Mustafa Demir kazanır. Her şeyden önce AK Parti adayı olduğun için başarılı olurlar. 

BÜYÜKŞEHİRDE HALK KARARSIZ 
Hacı Bey SÜZEN: İlçemizde yerel seçim tablosunun sonucu, yüzde 80 oy ile hatta daha fazlasıyla garanti Halit Doğan olacak diye düşünüyorum. Halk olarak kendisini destekliyoruz. Karakteriyle, kişiliğiyle kendisini sevdirdi. Fakat Büyükşehir konusunda karışıklık var. Halk kararsızlık içerisinde. İnşallah herkes hakkında hayırlısı olur. 

DOĞAN KESİN KAZANIR 
Ziya KÖSE: Yerel seçimlerle yakından ilgileniyorum ve Çarşamba’da Halit Doğan’ın kesinlikle kazanacağını düşünüyorum. Kendisi herkes tarafından sevilen ve başarılı değerlendirilen birisidir. Çalışmaları gayet güzel oluyor. Büyükşehirde durumlar karışık. O konuda kararımızı henüz vermedik.  

CUMHUR İTTİFAKI'NI DESTEKLİYORUM 
Mustafa SEKMEN: AK Parti seçimleri alacak. Çarşamba'da dolayısıyla Halit Doğan seçimleri kazanacak. Seçimleri kazandığı takdirde de Çarşamba'da hizmet anlamında başarılı olacağını düşünüyorum. Samsun Büyükşehir'e baktığımızda da tablo yine Cumhur İttifakı ve AK Parti'nin adayı Mustafa Demir'in lehine gözüküyor. Ben Demir'in seçimleri kazanacağını akabinde de Samsun'a önemli hizmetlerde bulunacağını düşünüyorum.

HAYIRLISI OLSUN
Hüseyin SAVUK: Ben Çarşamba'da Halit Doğan'ı destekliyorum. Kendisine bu konuda oldukça güveniyorum. Bana göre seçimleri kazanacak ve Çarşamba'ya faydaları olacaktır. Ben AK Parti'yi destekliyorum. Dolayısıyla AK Parti'nin Büyükşehir'de çıkardığı aday olan Mustafa Demir'i de destekliyorum ve seçilmesi durumunda Demir de başarılı olacaktır. Yine de hakkımızda hayırlısı olsun. 

DOĞAN BAŞARILI OLUR
Murat TAŞAN: Çarşamba'yı analiz ettiğimde elimdeki sonuç direkt AK Parti'nin Adayı Halit Doğan'ı gösteriyor. Ben Halit Doğan'ın Çarşamba'da seçimlerden galip çıkacağını düşünüyorum. Başarılı olacağından da adım gibi eminim. Samsun'da ise Mustafa Demir tecrübesiyle halk tarafından tercih edilen isim olacak. Samsun için en az Yusuf Ziya Yılmaz kadar etkili bir başkanlık dönemi geçireceğini ve Samsun'a kattıklarıyla vatandaşlarına hizmet anlamında yeterince taleplere cevap vereceği kanaatindeyim.

GALİP ÇIKACAK TARAF AK PARTİ 
Talip BIÇAKÇI: Çarşamba’da tablonun aynı olacağını düşünüyorum.  Büyükşehirde AK Parti ile Erhan Usta arasında çekişme yaşanacaktır. Bu çekişmeden de galip çıkacak taraf AK Parti olacaktır. Yani hem Çarşamba hem de Büyükşehir belediyesi seçimlerinden AK Parti galip çıkar. 

HALİT DOĞAN’I İYİ TANIMIYORUZ 
İsmail Mercimekçi: Seçimlerde beklentimiz çok ama değişen bir şey olamayacak, Çarşamba’da yine AK Parti kazanacaktır. AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Halit Doğan’ı biz çok iyi tanımıyoruz. Bir başarı sağlayıp sağlamayacağını seçildiği zaman göreceğiz. Şimdiki belediye başkanı çok şeyler yaptı ancak halktan biraz kopuktu. Seçimlerde yine aynı isim aday olsaydı kesinlikle kazanamazdı. Yeni aday çok tanınmasa bile AK Partili olduğu için o seçilecektir. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir hakkında halkın çok olumlu bir yaklaşımı yok. Ama AK Parti’den adayı olması sebebiyle seçimlerden galip çıkacaktır. 

KİM ADAY OLSA KAZANIR 
Ahmet Okur: Çarşamba’da AK Parti’den kim aday olsa kazanır. Halit Doğan değil de başka bir isim olsaydı o da kazanırdı. Bizim oy vereceğimiz başka güçlü bir aday bulunmuyor. Seçimlerde partiye değil de adaya baksak bile yine Halit Doğan kazanırdı. Büyükşehir için olan düşüncelerimde aynı yönde olacaktır. 

Röportajlar: Yaşar KARAMAN, Dilber BAHADIR, Yasin KÖSE, Mustafa TOGUR, Hande ONAT, Uğur ATICI, Ekrem ASLAN 
 

Yorumlar (0)