banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun Medya Grubu'ndan 'Bafra'da Çat Kapı Siyaset'

banner1357

Samsun Medya Grubu, 15 kişilik ekip ve üç canlı yayın aracıyla ilçelerde ‘Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında seçimin nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimizin bu kez durağı Bafra İlçesi olurken, 31 Mart'a sayılı günler kala ilçedeki son durum gözlemlendi

SAMSUN HABER 25.02.2019, 09:25 25.02.2019, 09:50
banner1353

Samsun Medya Grubu (SMG) 31 Mart 2019 yerel seçimlerine 34 gün kala ilçelerin nabzını ‘Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında tutuyor. 15 kişilik bir ekip ve üç canlı yayın aracıyla ilçelerde seçimin nabzını tutan ekibimiz, Bafra İlçesi’nde ziyaretler gerçekleştirip son durumu analiz etti. 

DEV KADRO
Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt, Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan ve ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek’in birlikte yönettiği ‘Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında belediye başkanları, parti ilçe başkanları, STK başkanları, gençler, kadınlar ve yaşlıların yanı sıra esnafla seçim ve beklentileri konuşuldu.

UZUN'DAN NOTLAR
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı, usta Gazetesi Necdet Uzun, Bafra'da ekibiyle birlikte sokakta, caddede hem vatandaşla hem de esnafla sohbet etti. İlginç tespitlerde tanık olan Uzun, vatandaşların beklentilerini ve taleplerini dinleyerek notlar aldı. 
'Çat Kapı Siyaset' programında önceden haber verilmeden partiler ve STK’lara yapılan ziyarette görüşler alındı. Ekibimiz, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı röportajda şu görüşleri aldı:

HEDEF YÜZDE 75-80
Dursun AYGÜN: Önceki yıllara göre seçim atmosferi oldukça güzel. Bafra'da yüzde 75-80 oranında oy olacağımızı düşünüyorum. Hamit başkanın aday yapıldıktan sonra halkın memnuniyeti bu oranın yükselmesinin en önemli sebebi. Gündüz STK'larla, akşamsa köylülerle yapılan toplantılarda aldığımız geri dönüşler bizi oldukça memnun ediyor.

HALKIN TEVECCÜHÜ GÜZEL
Ali BALTA: Bafra'da seçim çalışmalarımız çok güzel gidiyor. Bu vesileyle seçimlerin Baframıza Samsunumuza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Halkın teveccühü oldukça güzel. Seçim atmosferini Bafra'da yoğun bir şekilde hissediyoruz. Umarım her şey şu an olduğu gibi yolunda gider ve seçimleri kazanırız.

UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ
Necati SÖNMEZ: Çalışmalarımız çok güzel gidiyor. Belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve meclis üyelerimizle oldukça uyumlu bir seçim süreci geçiriyoruz. Bu çalışmaların meyvesini sandıkta toplayacağımıza inanıyoruz. Halkımızın başkanımızdan yana umutları var. Sandıkta bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.

Ekibimizin AK Parti'den sonraki durağı Cumhuriyet Halk Partisi oldu. CHP'de çalışmalar devam ederken, İlçe Başkanı Vahit Perçin ve parti teşkilat üyelerinden görüşler aldık:

MARTIN SONU BAHAR
Vahit PERÇİN (CHP İlçe Başkanı): Saha çalışmalarımız yaklaşık 10 gündür devam ediyor. Sivil toplum kuruluşu üyelerini ziyarette bulunuyoruz. Esnaf ziyaretlerimizi devam ettiriyoruz. Bununla ilgili "Mart'ın sonu bahardır" diyoruz. Adayımıza güveniyoruz, şu anda hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor.

HER ŞEY İSTEDİĞİMİZ GİBİ
Şuayip SÜRMELİ: Şu anda alternatif olarak bizim adayımız ön plana çıktı. 'Martın Sonu Bahar' sloganıyla yola devam ediyoruz. İttifak çalışmalarımız sonuç vermedi. Biz zaten öncesinde seçimlere yalnız gireceğimizi ön görerek çalışmalarımızı bu yönde şekillendirmiştik. O yüzden her şey istediğimiz gibi gidiyor.

BAŞKA PARTİLER DENENMELİ
Senayi TANRIVERDİ: Her şey iyi gidiyor, iyi görünüyor, biz de 'Martın sonu bahar' diyoruz. Halkın artık başka partileri denemesi gerekiyor, hep aynı partilere gidiyorlar. Bafra'da şu anda halk değişiklik istiyor.

3 PARTİDE KAPILAR KAPALI
Ekibimizin diğer durakları olan Milliyetçi Hareket Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nde kapıların kapalı olduğu gözlemlendi. 

SÖZ BAFRALILARDA
Sahada yer alan diğer ekibimiz ise vatandaşların görüşlerini aldı. İlçedeki vatandaşlara, “Yerel seçimler hakkında ne düşünüyorsunuz, beklentileriniz nedir, tercihiniz hangi yönde olacak?” diyen ekibimize vatandaşlar şu yanıtları verdi: 
 
KILIÇ VE DEMİR’İ DESTEKLEYECEĞİM 
Fuat KOPARAN: Seçim süreci gayet iyi gidiyor. Ben Hamit Kılıç’ın kazanacağını ve başarılı olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda büyükşehirde Mustafa Demir’i destekleyeceğim. Daha öncesinde bakanlık yaptığı için tanıyorum ve hizmetlerini güzel değerlendiriyorum. 

ADAYA DEĞİL PARTİYE 
Hüseyin TEPE: Adayları çok iyi tanıdığım söylenemez. Fakat ben seçim günü oyumu AK Parti’den aday olan kişiye vereceğim. Benim için aday değil parti daha önemli. Çünkü bu zamana kadar güzel hizmetler yapıldı. Bana göre en iyi parti AK Parti’dir. 

BÜYÜKŞEHİRDE KARARSIZIM 
Aydın GÜN: Öncelikle ilçemiz için hayırlısı neyse o olsun. Fakat ben Hamit Kılıç’ı destekleyeceğim. Adamın kişiliği zaten güzel. Aynı zamanda hizmetleri de güzel. Ben baktığımda görebiliyorum. büyükşehirde henüz kararımı veremedim. İlçem için kararım net ama büyükşehiri düşüneceğim. 

BEKLENDİĞİ GİBİ 
İsmail ERSOY: Seçimin süreci beklendiği gibi güzel gidiyor. İlçem için güzellik ve rahatlık istiyorum. Aday konusunda Hamit Kılıç’ı destekliyorum. Başkanımızın bizimle birlikte olmasını isterim. Fakat büyükşehirde henüz kararımı veremedim. 

AK PARTİ’NİN KAZANMASINI İSTİYORUM 
Sefa ÇAKMAK: Ben AK Parti’den memnunum. Hatta İstanbul’dan buraya AK Parti’ye oy vermek geldim, kazanmasını istiyorum. O yüzden aynı bu şekilde devam etmeli. İlçemde ve büyükşehirde AK Parti adayını destekleyeceğim. Fakat ulaşım açısından tramvay yapılmasını ayrıca belirtmek isterim. 

HENÜZ TANIYAMADIK 
Ramazan TEBER: Adaylarımı tam anlamıyla tanıyamadık. İlerleyen süreçte gözlemlemeye devam edeceğiz ve öyle karar vereceğiz. Büyükşehirin adaylarını tanıyorum. Aklımda 2 aday var. İnşallah seçim gününe karar verip, kadar hak ettiğini düşündüğüm adaya oy vereceğim. 

İLÇEMDE KILIÇ
Mazlum YILDIRIM: Ben ilçemde mevcut belediye başkanının kazanacağını düşünüyorum. Çünkü kendisi sevilen ve sayılan bir başkan. Onun gibi yetenekli başka birinin olduğunu düşünmüyorum. İşini gayet başarılı yapıyor. Fakat büyükşehirde Erhan Usta’ya oy vermeyi düşünüyorum. 

KÖYLERE DEĞER VERSİNLER
M
ehmet ÖZTÜRK: Her dönemde olduğu gibi bu dönemde süreç iyi geçiyor. Davasında haklı ve doğru olan kazansın. Şimdilik süreçte bir sıkıntı yok. Huzur içinde geçiyor. Allah tüm adayların yardımcısı olsun. Yalnız adayların köylere önem vermesini istiyoruz. Çünkü oylar köylerden daha çok çıkacak. Gelen adaylar inşallah köylere değer verir. 

DEĞERLENDİRECEĞİZ 
Kazım SORUKLU: Seçim süreci bence iyi ilerliyor ama iyi çalışanın kazanmasını istiyorum. Şu an tam anlamıyla bir karar vermedim. Seçim gününe kadar yapılacak hizmetlere ve vaatlere bakacağız. Her yapacağım diyene inanmıyoruz. Gerçek anlamda yapacak olanı görmemiz lazım. 

AK PARTİLİ ADAY AVANTAJLI
Hacı Arif ÇELİK: Seçim süreci istediğim gibi gelişiyor. Kararım net olarak AK Parti’den yana olacak. Benim için Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun kanatları altında kim adaysa oyum ona olacak. Herkesin kararına saygım sonsuzdur. 

HİZMETLERDEN MEMNUN DEĞİLİZ  
Recep DEVRİM: Eski seçim havasının olduğunu düşünmüyorum. Çalışmalar bana göre durgun ilerliyor. Gönül ister ki Cumhuriyet Halk Partisi kazansın ama yine de hayırlısı olsun istiyorum. Maalesef yapılan hizmetlerden memnun kalmadık. İşsizlik ve ekonomi sıkıntısı gündemde. 

Röportajlar: Emre ŞAHİNOL, Yasin KÖSE, Mustafa TOGUR, Hande ONAT, Uğur ATICI, Ekrem ASLAN 

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 06 Aralık 2019
İmsak 06:07
Güneş 07:39
Öğle 12:31
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39