banner1518

banner1567

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun Kadın dostu kent adayı!

Samsun'un Kadın Dostu Kent adayı olduğunu vurgulayan SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, "Üniversite öğrencilerini ve kadınları çalışma hayatına kazandırmak için çaba sarf ediyoruz" dedi.

Samsun Haber 05.05.2017, 13:10
152

Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Başkanı Münevver Uğurlu, Samsun İş Kadınları Derneği'ni nüfusun yarısının kadın olduğu ülkemizde insanı konuşabilmek adına kurduklarını dile getirdi.

KADIN DOSTU KENT
Samsun'un Kadın dostu kent adayı olduğunu ifade eden Başkan Uğurlu, "Biz tüm kadın dernekleri ile birlikte çalışıyoruz. Birbirimize saygı sevgi içinde olmalıyız. Örf, adet ve geleneklerimiz ile birlikte çok değerli bir toplumuz. Geçmişte ne öğrendiysek geleceğimize de öğretmeliyiz ki devamlılığımız sağlanabilsin. Samsun Kadın Dostu Kent adayı olduğu için Samsun İl Koordinasyon Kurulu üyesiyiz. SAMİKAD olarak gönüllüyüz ve destek veriyoruz." diye konuştu. 

ÖNCELİK İSTİHDAM
SAMİKAD olarak önceliklerinin istihdam olduğunu dile getiren Uğurlu, "Üniversite öğrencilerini ve kadınları çalışma hayatına kazandırmak için çaba sarf ediyoruz. 24 saat ticaret yapılan bir dünyada yaşıyoruz. Böyle olduğu için geri kalmamamız lazım. Rekabet gücümüzü arttırıyoruz. Bunun için üniversite öğrencilerimizi sanayi ile buluşturuyoruz. Orda öğrencilerimize 'Gerçek Staj' vurgusu yapmaya çalışıyoruz. Mezun olduklarında branşlarının ne olduğunu anlamalarına yardımcı oluyoruz. Biz dernek olarak deneyime öğrenciyken başlayın diyoruz. Biz el birliği ile yol göstermeye çalışıyoruz. Dernek üyeleri olarak özel zamanımızdan ayırıp tamamen gönüllü olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz' dedi.

Haber : Emine ÇATAL
Kamera: Mine ŞEN

Yorumlar (0)