banner1313

banner1300

Samsun havaalanına yeni terminal binası

DHMİ Genel Müdürlüğü'nce, toplam yatırım tutarı 7 milyar liraya yaklaşan 38 proje için bu yıl 454 milyon 709 bin liralık harcama yapılacak. Projeler kapsamında Samsun havalimanına da yeni terminal binası yapılacak.

SAMSUN HABER 23.02.2019, 11:54
Samsun havaalanına yeni terminal binası
banner1314

2019 Yılı Yatırım Programı'ndan derlenen bilgiye göre, DHMİ Genel Müdürlüğü bu yıl toplam yatırım tutarı 6 milyar 771 milyon 719 bin lira olan 38 proje üzerinde çalışmalarını sürdürecek. Söz konusu projeler için geçen yıl 2 milyar 454 milyon 977 bin lira harcayan kurum, bu yıl da 454 milyon 709 bin liralık harcamada bulunacak.

ONARIM ÇALIŞMALARI
Bu kapsamda Karaburun Hava Seyrüsefer Eğitim Tesisleri yenilenecek ve Balıkesir Merkez Havalimanı terminal binası yapım çalışmaları bu yıl tamamlanacak. Adnan Menderes, Milas-Bodrum, Adıyaman, Sivas Nuri Demirağ, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Esenboğa havalimanlarında pist, apron ve taksi yolu yapımı ve onarımı çalışmaları devam edecek.

YENİ TERMİNAL BİNALARI
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda deprem güçlendirmesi yapılamayan binalar yenilenecek. Çukurova ve Tokat havalimanlarının terminal binaları için yapım çalışmaları sürecek. Kapadokya, Kayseri, Samsun ve Siirt havalimanlarına yeni terminal binaları yapımı ve 3 uçuş kontrol uçağı alımı da DHMİ Genel Müdürlüğünün bu yılki yatırım programına dahil edilen projeler oldu.

Yorumlar (2)
Varandaş 5 ay önce
Pist yenilendi 3 ay havalimanı kapalı kaldı. O zaman terminal binasını yenilemeyen kafa şimdi yenileyecekmiş. Herhalde bir 6 ay da bu yüzden kapalı kalır.
Kim can 5 ay önce
Bu chpkk zihniyet i işte. Sizin gibi yıkacak dememiş yapacağım demiş. Neyini beğenmedin.