Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'dan Yeni Zellanda’daki saldırıya sert tepki

Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkan Prof. Dr. Serkan Şen katılmış olduğu bir konferansta, Yeni Zellanda’daki katliama sert tepki gösterdi.

Samsun'dan Yeni Zellanda’daki saldırıya sert tepki

Prof. Dr. Serkan Şen, Yeni Zellanda’daki katliamın, Müslümanlar arasında radikal eylemleri körüklemek ve bu yolla da İslam’ı dünya kamuoyunda saldırgan bir hüviyetle takdim etmek gibi bir anlayışla yapıldığını belirtti.

'PLANLI BİR EYLEM'
Samsun Öğretmenevinde Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından düzenenlenen, Türk Kültürü Bağlamında Alevilik ve Bektaşilik konferansın açılışında konuşan Prof. Dr. Serkan Şen, Yeni Zellanda’da camide katledilen Müslümanlara yapılan saldırının planlı bir anlayışla yapıldığını söyledi.

MENFUR SALDIRIYI KINADI
Batı’nın Müslümanlar üzerinde benzer olaylara yeltendiğine dikkat çeken Şen,  “Yeni Zellanda’da birçok din kardeşimizin şehit edilmesiyle neticelendirilen menfur saldırıyı kınıyorum. Aynı zamanda burada bir planlama da söz konusudur. Müslümanlar arasında radikal eylemleri bir şekilde körüklemek, bu yolla da İslam’ı dünya kamuoyunda saldırgan bir hüviyetle takdim etmek gibi Batı’nın öteden beri planladığı bir anlayış söz konusu. İşte bu İslam’ın terörle beraber anılması anlayışına en güzel cevabı bizim Türk irfanıyla şekillendirdiğimiz Müslümanlık anlayışı cevap verecektir'' ifadelerinde bulundu.

Konuşmanın ardından söz alan Dr. Ahmet Yılmaz Soyyer Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Yılmaz Soyyer, Türk Kültürü Bağlamında Alevilik ve Bektaşilik konusu hakkında bilgi verdi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300