banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsun'dan mezun genç ziraatçiler söz verdi!

Samsun OMÜ'den mezun olan Ziraat Fakültesi öğrencileri adına konuşan fakülte 1'incisi, "Çiftçilerimizle omuz omuza çalışacağımızın sözünü veriyoruz" dedi

SAMSUN HABER 31.05.2018, 16:15 31.05.2018, 16:18
Samsun'dan mezun genç ziraatçiler söz verdi!

Samsun'da, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesinin 2014-2018 eğitim-öğretim dönemi mezunları, Yaşam Merkezinde düzenlenen törenle diplomalarını aldı. 

ÜLKEYE YARARLI MÜHENDİSLER  
175 öğrencinin mezun olduğu törende bir teşekkür konuşması yapan fakülte birincisi Çağlar Kalkan, tarımın ilerlemesi için milletin efendisi olan çiftçilerle omuz omuza çalışacaklarını vurgulayarak ülkeye yararlı ziraat mühendisleri olacaklarının sözünü verdi. 

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, fakülte birincisi Çağlar Kalkan'a hediye ve başarı belgesini takdim etti.
 
Ziraat Fakültesinin ilk mezununu verdiği 1980 yılından itibaren toplam 6 bin ziraat mühendisini topluma kazandırdığını kaydeden Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy, tarımın önemine değinerek şunları söyledi: 

"Tarım, tarımsal eğitim ve ziraat mühendisliği hayatın olmazsa olmazı, ekonomik açıdan da önemli bir gelir kaynağıdır. Tarım arazileriyle, tarım kültürüyle büyük bir potansiyele sahip olan Türkiye, tarım ürünleri ihracatında bu potansiyelini tam anlamıyla kullanamamakta. Dolayısıyla bu konuda yapılması gereken çok iş var. Mevcut potansiyelimizle kısa vadede, dünyanın en güçlü tarım ülkelerinde biri olabiliriz. Bunun için çok çalışmalıyız." 


 
HEYECAN, SEVİNÇ, GURUR GÜNÜ
Mezuniyet törenini yeni bir heyecan, sevinç ve gurur günü olarak anlamlandıran Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise, "Bu duygular, burada çok güzel bir tablo oluşturdu. Bu tablonun oluşmasında çok önemli roller üstlenmiş herkes burada. Akademisyenlerimiz gururlu, öğrencilerimiz sevinç ve heyecan içindeler. Ancak bu duyguların en yoğununu aileler yaşıyor ve en çok alkışı da onlar hak ediyor. Çünkü verdikleri karşılıksız sevgi, fedakarlık ve emeğin sonucunda bekledikleri tek şey çocuklarının sağlıklı bir şekilde yetişmesi. Sevgili öğrencilerimizin bunu asla unutmamaları gerekiyor" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 15 Eylül 2019
İmsak 04:40
Güneş 06:07
Öğle 12:35
İkindi 16:06
Akşam 18:53
Yatsı 20:14