banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da üretildi: İstihbarat kullanacak

banner1357

Samsun'da üretilen ve Türkiye'nin iğne ateşlemeli polimer gövdeli en küçük silahı olan TP9 Sub Elite gizli görevlerde kullanılacak.

SAMSUN HABER 19.02.2019, 09:16
Samsun'da üretildi: İstihbarat kullanacak
banner1353
banner1375

Samsun Yurt Savunma Sanayi Canik Silah Fabrikası tarafından üretilen TP9 Sub Elite küçük olmasına rağmen büyük etkilere sahip. Türkiye'de satışa sunulacak olan silah ile ilgili Samsun Yurt Savunma Sanayi Canik Silah Fabrikası Genel Müdürü Cahit Utku Aral, açıklamalarda bulundu.

Genel Müdür Cahit Utku Aral yaptığı açıklamada “Türkiye’nin iğne ateşlemeli polimer gövdeli en küçük tabanca olan TP9 Sub Elite modelini üretiyoruz. Türkiye’de piyasaya yeni girecek. Bu ay sonunda Türkiye’de satışa sunulacak. Amerika ve Avrupa’da ise satışa başlamıştık. TP9 Sub Elite silah sistemi, Türkiye’deki en ufak olmak özelliğine sahip. Tamamen bir görev ve ana silah diye adlandırıyoruz. Gizli taşımaya uygun, bir büyük silahtan istenen her şeyi bire bir veren ama aynı zamanda da gizleyebileceğiniz bir silah. Koruma görevlerinde ve istihbarat teşkilatının görevlerinde kullanacağı ana silah olarak değerlendiriyoruz. Onların başka bir silah sistemine de ihtiyacının olmadığını düşünüyoruz” dedi.

TP9 Sub Elite modelinin teknik özellikleri hakkında bilgi veren Aral, "TP9 Sub Elite’nin susturucu takılabilir özelliği, red dot(kırmızı nokta) özelliği, trityum arpacık gez bağlama özellikleri mevcut. Çok donanımlı bir silah. 9 mm mermi çapı ve 12 mermi kapasitesine sahip bir silah. Silah, hem gizli taşımaya hem de poligon atışlarına uygun. Silahın gez ve arpacığından bakarken red dot’u da görebiliyoruz. Bu ebattaki silahlar arasında bu özelliğe sahip olan nadir silahlardan bir tanesi. Silah ayrıca hem sağ hem de sol el ile kullanıma uygun olarak tasarlandı. Silahın üzerindeki her şeyi çift taraflı yaptık. Silah, yüzde 70 parça değişim özelliğine sahip. Bu da çok önemli bir lojistik avantaj sağlıyor. TP9 Sub Elite’nin Türkiye’de de güzel bir karşılık bulacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar (0)