banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da Türkiye'yi yasa boğan ölüm!

banner1357

Samsun'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Ozan Arif Şirin'in oğlu Mehmet Alp Şirin taziyeleri kabul ediyor.Acısınıve üzüntüsü dile getiren acılı evlat, "Acımız çok büyük, ağrısı sızısı olmadı, huzurluydu" açıklamasında bulundu.

SAMSUN HABER 13.02.2019, 11:59 13.02.2019, 12:02
Samsun'da Türkiye'yi yasa boğan ölüm!
banner1353
banner1375


Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Hastanesi'nde gırtlak kanseri tedavisi gören Ozan Arif (70) saat 04.50'de vefat etti.  Ölümü Türk dünyası ve ülkücü camiayı yasa boğan ünlü sanatçı Cumartesi günü son yolculuğuna uğurlanacak. 

Ozan Arif'in Atakum ilçesi İncesu Mahallesi'ndeki evinde taziyeleri kabul eden Ozan Arif'in oğlu Mehmet Alp Şirin, "Acımız büyük. 'Kişioğlu ölmek için yaratılmış...' demiş atalarımız. 'Her nefis ölümü tadacaktır', diyor Kur'an-ı Kerim. Acımız çok taze. Dostlar sağ olsun. Cenaze cumartesi öğle namazı sonrası Büyük Camii'den kalkacak. Çok isteği çok arzusu vardı. Hepsi milleti vatanı içindi. Daha iyi daha adil olması içindi. İsteği arzusu hayatı boyunca bu oldu. Erken oldu. Her evlat için babasının ölümü çok erken olur ama hastalık sürecini şartlar kapsamında rahat geçirdiğini söyleyebilirim. Ağrısı sızısı olmadı. Huzurluydu. OMÜ'deki doktorlarımıza, personele teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

CENAZE 16 ŞUBAT'TA 

Ozan Arif Şirin'in cenazesi 16 Şubat Cumartesi Büyük Camii'de kılınacak öğle namazını müteakip, Kıranköy Mezarlığı'na defnedilecek.  
 
OZAN ARİF KİMDİR?
Ozan Arif Giresun'un Alucra ilçesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünde 10 Haziran 1949 senesinde dünyaya geldi.Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun`da tamamlayan Arif, 1970'de başladığı öğretmenlik mesleğinde Samsun'un Devgeriş köyünde beş yıl öğretmenlik, dört yıl ise okul müdürlüğü görevi olmak üzere üzere dokuz yıl hizmet verdi. i.  24 Eylül 1980 ve 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya'da ikamet etti.Özellikle milliyetçi kesimin tutkuyla dinlediği gür sesli sanatçı Türk milliyetçiliği vurgusunu açıkça belirten bir isimdi.


                                   

Yorumlar (0)