Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'da tramvay hattı uzadı!.. OMÜ'den Belediyeevleri'ne!..

Samsun'da Üniversite-Balıkçı Barınağı İstasyonları arasında yolcu taşımaya başladı.

Samsun'da tramvay hattı uzadı!.. OMÜ'den Belediyeevleri'ne!..

Samsun Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem hattı Tekkeköy güzergahında Gar ile Balıkçı Barınağı arasındaki 5 istasyonluk bölümü hizmete açtı. Böylece, Üniversite İstasyonu’ndan binen bir yolcu, Balıkçı Barınağı İstasyonu’na kadar gitme imkanına kavuştu. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi 2. Etap Gar-Tekkeköy Hafif Raylı Sistem(HRS) Hattı Projesi yapım süreci kapsamında, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca Samulaş A.Ş. işletimine sunulan Kılıçdede, Samsunspor, Belediye Evleri, Mavi Işıklar ve Balıkçı Barınağı’ndan oluşan 5 istasyon mevcut hafif raylı sistem hattı ile bir bütün olarak yolcu taşımacılığına başladı.İLK YOLCU BURAK!..
27 Ağustos Cumartesi saat 06.15 itibariyle Balıkçı Barınağı istasyonundan üniversite yönüne, yine aynı saatte Üniversite İstasyonu’ndan Balıkçı Barınağı yönüne karşılıklı başlatılan HRS yolcu taşımacılığının ilk yolcusu Belediye Evleri İstasyonu’ndan saat 06.17’de tramvaya binen Burak Çakır oldu. Atakum'da özel sektöre ait bir firmada çalışmakta olan Burak Çakır, “Sabahları erken saatler işe gidiyorum. İş yerime ulaşmak için iki vesait kullanmak zorunda kalıyordum. Yeni raylı sistem hattının hizmete açılması bizim için sevindirici bir haber oldu. Bu hizmetin bizlere ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. - Samsun Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER