banner1223

Samsun'da tekli eğitime ne zaman geçilecek?

Samsun Valisi Osman Kaymak, 2019 yılı sonunda tekli eğitime geçileceğini açıkladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu Değerlendirme Çalıştayı yapıldı. Toplantıya katılan Samsun Valisi Osman Kaymak kendisininde bir veli olduğunu ifade etti.


Samsun Valisi Osman Kaymak yaptığı açıklamada, "Hepimiz zaman zaman okullardaki öğretmen ve öğrencilerimizin yaşadığı sorunlara şahit oluyoruz. Hepimizin eğitim hakkında söyleyeceği bir şeyler var. O anlamda bu çalıştayda herkes tecrübelerini anlatsın, düşüncesini rahat şekilde ortaya koysun ve çıktıları hep birlikte yorumlayalım. Sahada insanları dinleyerek, onlar üzerinden yorum yaparak bir sonuca varıp doğruyu keşfetmek çok önemlidir." dedi.

Samsun'da tamamen tekli eğitime geçileceğini belirten Vali Kaymak, "Samsun'da 2019 yılının sonunda ikili eğitimden tekli eğitime geçiyoruz. Yani okul binalarını tamamlıyoruz. 70 kişilik sınıflardan 20-25 kişilik sınıflara düşüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bir konuşmasında, 'Ben de 50 kişilik sınıflarda okudum' demişti. Aslında bazen bina da çok önemli değil ama içini dolduracak öğretmen ve öğrenci önemlidir. O anlamda öğretmenlerimizin yetişmesi çok önemlidir." diye konuştu.


İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

"Ufkumuzu nasıl yönlendirebiliriz, işte bütün bunların beyin fırtınasını gerçekleştiriyoruz. 2023 Eğitim Vizyonu'nun temel amacı, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir." 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148