banner1313

banner1300

banner1334

Samsun'da tedavi oldu: Gözlüklerinden kurtuldu

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri trifokal lens tedavisi olan Seyfi Başakan gözlüklerinden kurtuldu.

SAMSUN HABER 04.03.2019, 16:17
Samsun'da tedavi oldu: Gözlüklerinden kurtuldu

Samsun'da yaşayan ve uzak yakın görme problemi olan Seyfi Başalan, Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri trifokal lens tedavisi oldu.

Tedavinin ardından gözlüklerinden kurtulan Seyfi Başalan, “Ben yakını uzağı asla göremiyordum. Tedavi olmadan önce araç kullanamıyordum, yazıları okuyamıyordum. Telefonu bir yerde durmadan göremiyordum. Ama tedavi olduktan sonra çok net görüyorum. O kadar net görüyorum ki 200 metredeki yazıyı rahatlıkla okuyabiliyorum. Büyük Anadolu Hastanelerine ve Talha hocama teşekkür ediyorum” dedi. 

Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Talha Özdemir, tedavi süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, "Tedavi de uzak ve yakın gözlük kullanmak istemeyen ya da katarakt nedeniyle ameliyat isteyen hastalarda saydamlığını yitiren göz merceğinin yerine operasyonla mercek koyulmaktadır. Bu mercekler monofokal olursa hasta uzağı görür yakın gözlük kullanır, multifokal mercekler de ise uzak ve yakın görüş sağlar. Akıllı mercek dediğimiz trifokal lensler yerleştirilirse hasta uzak yakın ve orta mesafeleri gözlüksüz olarak görebilir. Bu tedavi yöntemi ile hastalar günlük aktivitelerini keyifle ve rahatlıkla yapabilirler. Akıllı mercekler hem gözlük kullanımını ortadan kaldırmakta hem de gözlük kullanımından kaynaklı estetik kaygıları gidermekte ve ömür boyu gözde kalabilmektedir" diye konuştu.

Yorumlar (0)